Kuldīga nākamgad uzņems apvienoto Baltijas čempionātu šosejas riteņbraukšanā

21/12/2021 18:47
Krists Neilands

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) panākusi konceptuālu vienošanos ar Kuldīgas novada pašvaldību, kā arī Igaunijas un Lietuvas riteņbraukšanas federācijām par Baltijas valstu čempionātu norisi Kuldīgā 2022.gadā, informē LRF.  Plānots, ka sacensības norisināsies no 19. līdz 26.jūnijam un tajās piedalīsies vairāk nekā 600 sportistu.

Baltijas valstu čempionāts šosejas riteņbraukšanā tika atjaunots šogad pēc vairāk nekā 17 gadu pārtraukuma. Sacensības četru dienu garumā notika Igaunijas un Latvijas robežpilsētā Valgā, pulcējot 600 riteņbraucēju elites, jaunatnes, amatieru un senioru grupās.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas riteņbraukšanas federāciju prezidenti vienojās par sadarbību arī uz turpmākajiem gadiem. 2022.gadā čempionāta rīkošana uzticēta Latvijai. Novērtējot riteņbraukšanas sporta tradīcijas, aktīvu riteņbraukšanas nodaļu vietējā sporta skolā un aktuālā profesionāļa Krista Neilanda panākumus, LRF panākusi konceptuālu vienošanos ar Kuldīgas novada pašvaldību par sacensību aizvadīšanu Kurzemes pilsētā.

Neilands uzsver, ka viņa dzimtā pilsēta ir ļoti slavena ar savām riteņbraukšanas tradīcijām. “Man ir patiess gandarījums redzēt, ka šīs tradīcijas turpināsies un Baltijas lielākās sacensības norisināsies, pulcējot labākos Latvijas, Lietuvas un Igaunijas velosportistus. Patīkami, ka man kā kuldīdzniekam būs iespēja startēt savu skatītāju priekšā. Jau tagad solu, ka darīšu visu iespējamo, lai iepriecinātu savus atbalstītājus un Kuldīgas iedzīvotājus,” stāsta Neilands.

Čempionāta norise plānota no 19. līdz 26.jūnijam. Šajā laika posmā plānots aizvadīt četras sacensību dienas. 19.jūnijā norisināsies vīru U-23 grupas brauciena sacensības, 22.jūnijā gaidāmas individuālā brauciena sacensības, kamēr 25. un 26.jūnijā norisināsies grupas brauciena sacensības elites, jaunatnes, amatieru un senioru grupu sportistiem.

Elites vīru grupas brauciena sacensībās par Baltijas čempionu šogad kļuva Toms Skujiņš, par absolūto amatieru čempionu Raivis Ritums, kamēr starp Baltijas valstu senioriem ātrākais izrādījās Rituma komandas biedrs Uldis Rutka.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Bukarts
17/05/2022 09:57

Rihards kā mērķis, Sotnieks kā skatītājs un kļūdu atkārtošana – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Norvēģiju

“Kā komanda mēs varējām nospēlēt krietni labāk, bet pats galvenais ir tas, ka izcīnījām trīs punktus,” aptuveni šādas domas, varbūt pateiktas ar citu vārdu palīdzību, skanēja pēc Latvijas un Norvēģijas…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…