Kūmans par Svaresa aiziešanu: Es neesmu ļaundaris šajā filmā, tas bija kluba lēmums

Ronalds Kūmans
Ronalds Kūmans | Foto: FC "Barcelona"

Spānijas futbola kluba “Barcelona”” galvenais treneris nokomentējis Urugvajas uzbrucēja Luisa Svaresa aiziešanu no vienības.

Jau ziņots, ka “Barcelona” piekritusi šķirties no Svaresa, kurš karjeru turpinās citā Spānijas klubā – Madrides “Atletico”. Viņa jaunajai vienībai būs jāšķiras no aptuveni četriem miljoniem eiro. Paša Urugvajas futbolista alga samazināsies no 30 līdz 15 miljoniem eiro par sezonu.

Savu draugu un bijušo komandas biedru atbalstīja “Barcelona” leģenda Lionels Mesi. “Man jau bija aizdomas par tavu aiziešanu, bet šodien ienācu ģērbtuvē un par to pārliecinājos. Būs grūti pavadīt laiku bez tevis, gan laukumā, gan ārpus tā. Kopā esam tik daudz pusdienojuši un vakariņojuši, to nekad neaizmirst. Būs dīvaini redzēt tevi cita kluba kreklā. Tu esi viens no svarīgākajiem spēlētājiem “Barcelona” vēsturē, kurš guvis panākumus gan kluba sastāvā, gan individuāli. Tu neesi pelnījis, lai tevi tā izdzītu no komandas. Bet pašlaik vairs ne par ko neesmu izbrīnīts,” uzrakstīja Mesi savā “Instagram” profilā.

Šo ierakstu nokomentēja arī bijušais “Barcelona” futbolists Neimars. “Neticami, kā viņi dara lietas,” uzrakstīja brazīlietis.

Tikmēr kluba galvenais treneris norādīja, ka viņš nebija tas cilvēks, kurš pieņēma lēmumu par Svaresa aiziešanu. “Izskatās, ka esmu ļaundaris šajā filmā, bet patiesībā tā nav. Kopš pirmās dienas es izrādīju cieņu šim spēlētājam un cilvēkam. Svaress trenējās ar pilnu atdevi. Es vienmēr esmu teicis, ka viņam būs grūti iegūt spēles laiku, bet, ja viņš paliks, tad noteikti būs viens no komandas spēlētājiem. Tas ir kluba lēmums. Pirms līguma parakstīšanas ar mani klubs vēlējās veikt izmaiņas sastāvā, es tās atbalstīju,” teica Kūmans.

Svaress spēlēja Barselonā kopš 2014. gada. 283 spēlēs komandas rindās viņš guva 198 vārtus, šajā laikā kļūstot par četrkārtējo Spānijas čempionu un 2014./2015. gada UEFA Čempionu līgas uzvarētāju. Iepriekš viņš pārstāvējis arī Urugvajas klubu “Nacional”, Nīderlandes čempionāta vienības “Groningen” un Amsterdamas “Ajax”, kā arī “Liverpool”.

Klubu līmenī Svaress 646 spēlēs iesitis 418 bumbas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par