“Kunlun” prezidente: Ķīnas izlases mērķis ir iekļūt IIHF reitinga desmitniekā

Pekinas Kunlun Red Star, sportazinas.com
Pekinas Kunlun Red Star | Foto: Pekinas Kunlun Red Star

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Pekinas “Kunlun Red Star” prezidente Ao Mena intervijā Krievijas medijam TASS atklājusi, ka viens no Ķīnas izlases mērķiem ir sasniegt desmito pozīciju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) reitingā.

“Šobrīd sieviešu izlase ieņem 20. vietu pasaulē, bet vīriešu – 32. Mūsu mērķis – iekļūt desmitniekā. Lai to sasniegtu, mums vajag vairāk spēlētāju,” atklāja funkcionāre. Viņa atzīmēja, ka Ķīnas pilsonība arī turpmāk tiks piedāvāta Ziemeļamerikas hokejistiem, kuri spēlē “Kunlun” rindās. Par valsts pilsoņiem kļuvuši jau deviņi hokejisti, taču ārzemnieku piesaiste izlasei tiks turpināta.

“Šosezon mēs spēlējam labāk nekā pagājušajā sezonā. Izveidot spēcīgu KHL līmeņa komandu ir daudz grūtāk nekā labu sieviešu vienību. KHL mēs nevaram spēlēt tikai ar ķīniešu hokejistiem, jo viņu līmenis neatbilst līgai. Taču paši spēcīgākie ķīniešu spēlētāji saņems savu iespēju KHL,” turpināja Mena.

Viņa arī atzīmēja, ka komandai ne vienmēr izdodas piesaistīt laba līmeņa leģionārus, jo ne visi tic idejai par stipru hokeja klubu Ķīnā. “Cīņa par astoņnieku ir ļoti saspringta, ceram un ticam, ka mēs iekļūsim “play-off” turnīrā,” noslēdza kluba prezidente.

Ar 18 uzvarām 37 mačos “Kunlun” ieņem devīto vietu Austrumu konferencē. Astotajā vietā esošai Magņitogorskas “Metallurg” ir identisks punktu skaits – 41. Ķīnas klubam tā ir ceturtā sezona KHL, pagaidām “Kunlun” tikai vienu reizi spēlēja izslēgšanas mačos.

Gaidāmajā pasaules čempionātā Ķīnas izlase spēlēs ceturtajā divīzijā kopā ar Austrālijas, Horvātijas, Izraēlas, Nīderlandes un Spānijas izlasēm, turnīrs norisināsies no 19. līdz 25. aprīlim. Ķīnas valstsvienība piedalīsies arī 2022. gada ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīrā kā olimpiādes rīkotāja.

Šobrīd desmito vietu IIHF rangā ieņem Latvija.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par