Kurām NBA komandām varētu noderēt Bertāns?

29/02/2024 09:40
Nokopēts
Dāvis Bertāns

Dāvja Bertāna līgums Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandām vairs nav šķērslis, ja tām parādās interese par latvieti. Ja agrāk viņa kontrakts bija pārāk liels, tad šobrīd tā vairs nav problēma. Šī ir pēdējā sezona viņa apjomīgā kontrakta ietvaros, kura laikā viņš četrās sezonās būs nopelnījis 64 miljonus dolāru pirms nodokļu nomaksas.

Nākamsezon latvietim būs jāizmaksā 5,25 miljoni, kas nav daudz, ņemot vērā NBA standartus. Dāvis šobrīd ir tipiska “buyout” spēlētāja statusā, kura specifiskās prasmes, iespējams, varētu būt interesantas vairākām komandām, kurām klibo trīspunktu metienu realizācija. Respektīvi, “Hornets” var izpirkt viņa līgumu un padarīt latvieti par brīvo aģentu, lai kāds ieinteresēts klubs varētu parakstītu, visticamāk, minimālo kontraktu (nedaudz virs 1 miljona) par sezonu. To, vai ir tādas komandas, kas izskata Dāvja kandidatūru uz nākamo sezonu, mēs nezinām.

Ko darīs “Hornets”?

Šarlotas komandai ir iespēja paturēt Bertānu, kurš šobrīd ir komandas otrs vecākais spēlētājs. Atsaucoties uz datubāzes “Spotrac” datiem, viņam līgums vēl ir spēkā līdz 2025. gada 1. oktorbrim. Tāpat eksistē varianti viņu aizmainīt pēc sezonas vai izpirkt līgumu. Lai arī teorētiski jebkurai komandai noder vismaz viens vai divi pieredzējuši basketbolisti, ‘Hornets” pašreizējā ideoloģijā Bertāns īsti neiederas, lai arī šobrīd viņam tiek nodrošinātas minūtes.

Bertāna sniegums

Stāstus par to, ka latvietim ir slikta aizsardzība vai krities trīspunktu metienu procents nevarētu nosaukt par korektiem it sevišķi atceroties neseno Pasaules kausa izcīņu, kur Bertāns bija no viens no labākajiem aizsardzības spēlētājiem Latvijas komandā. Tikmēr tālmetienu precizitāte viņam šosezon ir karjeras labākās sezonas līmenī. 2019./20. gada sezonā Vašingtonas “Wizards” sastāvā viņš trāpīja 42.4% un tika uzskatīts par vienu no labākajiem trīspunktu metienu izpildītājiem visā turnīrā, bet šajā sezonā Dāvis vidēji izcēlies ar 44%, kas viņa NBA karjerā ir labākais rādītājs. Protams, viņš izmet mazāk metienus (2,5), taču Bertāns laukumā regulāri nāk “auksts” un līdz ar to nav iegājis ritmā. Ar visu to viņš realizē gandrīz katru otro tālmetienu. Ja Bertāna minūtes laukumā būtu regulāras un vismaz ap 15 minūtēm, viņš nešaubīti apliecinātu, ka joprojām ir draudīgs spēlētājs no tālmetiena līnijas un kura “neracionālā pārliecība” var būt tieši tas, kas nepieciešams.

Četras komandas, kurās Bertāns iederētos

Uzreiz varam izsvītrot visas pārbūvē esošās un zaudējošās komandas kā Detroitas “Pistons”, Vašingtonas “Wizards”, Toronto “Raptors”, Bruklinas “Nets”, Sanantonio “Spurs”, Portlendas “Trail Blazers” un arī “Hornets”. Protams, ja kāda no šīm vienībām piedāvā plus mīnus solīdu līgumu un citu piedāvājumu nav, tad šī iespēja jāizmanto, bet diez vai tas notiks, jo šīs vienības fokusējas attīstīt savu jaunatni, draftēt jaunus spēlētājus un veidot kodolu nākotnei.

Komandas, kas, visdrīzāk, varētu interesēties par latvieti, ir tās, kas plāno cīnīties “play-off, kurām klibo trīspunktnieku realizācija un kurām vajadzīgs basketbolists, kurš var jebkurā brīdī ieiet spēlē, iemest ātrus punktus un samazināt rezultāta starpību vai palielināt to.

Memfisas “Grizzlies”

Šī sezona ļoti objektīvu iemeslu dēļ Memfisai ir izmesta miskastē, jo traumēts ir viss kodols, izņemot Džerenu Džeksonu junioru un spēlēs laukumā pārsvarā dodas virkne Memfisas “Hustle” talantu… Taču nākamsezon situācija būs pilnīgi citādāka, jo ierindā blakus Džeksonam būs Dža Morants un Desmonds Beins. “Grizzlies” labākais tālmetienu izpildītājs ir Lūks Kenards, kuram pēc šīs sezonas var beigties līgums, ja tā lems klubs. Kenards met 44,4% trīspunktniekus ar 6,1 mēģinājumu spēlē un nākamsezon var pelnīt 14 miljonus, kas ir teju trīsreiz vairāk nekā Bertāns. Tālāk viņam seko 173 centimetrus garais Jakobs Giljards (42,5%) un Džī Džī Džeksons (40,2%).

Ja “Grizzlies” labākais trīspunktu speciālists ir pārmaksāts aizsargs, kura nākotne klubā ir zem jautājuma zīmes, kā arī divi debitanti, tad situāciju prasītos uzlabot. Bertāns savu uzdevumu varētu pildīt efektīvi, zinot, ka trīs spīdekļi Morants, Beins un Džeksons sev piesaista vairāk nekā nekā vienu spēlētāju un līdz ar to var atbrīvot Dāvi no sedzēja. “Grizzlies” nākamajā sezonā plāno atgriezties cīņā par TOP5 vietu Rietumu konferencē un labs trīspunktu metējs šai komandai būs ļoti vajadzīgs.

Dža Morants

Dža Morants | Foto: Memfisas “Grizzlies”

Orlando “Magic”

Komanda, kas no “jaunas un talantīgas” lēnām tranformējas par tādu, kas var uzvarēt un domāt par “play-off”. “Magic” situācija ar trīspunktieku metējiem ir vēl trakāka, jo labākais šajā aspektā ir 36 gadus vecais austrālietis Džo Inglss (42,2%), kuram ar 41,9% seko centrs Vendels Kārters. Neviens cits virs 40% šajā komandā nemet. “Magic” ir visa nepieciešamā bāze – superzvaigznes kalibra spēlētājs Paolo Bankero, viņa labā roka Francs Vāgners un laba līmeņa rotācijas spēlētāji kā Džeilens Sagss, Kols Entonijs un Morics Vāgners. Šai komandai ir spēcīga aizsardzība un lai arī pietrūkst vēl vienas zvaigznes, tomēr arī tālmetienu izpildītāji viņiem ir vajadzīgi. Pieredzējušais Bertāns ar minimālo līgumu būtu tieši tas, kas vajadzīgs.

Paolo Bankero. Foto: AP Photo/Kevin Kolczynski

Atlantas “Hawks”

“Hawks” nākotne ir miglā tīta, ņemot vērā, ka parādās baumas par Treja Janga iespējamo vēlmi pamest klubu, taču, kamēr viņš tur ir, Atlanta ir komanda, kas vairāk domā par titula izcīnīšanu, nevis augstām drafta izvēlēm. Atlantā vislabākie tālmetienu izpildītāji ir Gerisons Metjūss (43.3%) un Deandrē Hanters (41,9%).

“Hawks” tāpat kā “Magic” pietrūkst vēl vienas zvaigznes blakus Jangam, jo Dežontes Mareja eksperiments ir izgāzies – viņi abi ar Jangu kopā nesader. Tur ir jāstrādā kluba basketbola operāciju departamentam, taču tajā pašā laikā ir vajadzīgs arī labs rezervists, kurš var jebkurā brīdī iemest svarīgus metienus – tieši tāds kā Bertāns.

Trejs Jangs

Trejs Jangs | Foto: Atlantas “Hawks”

Denveras “Nuggets”

Denvera ir viena no labākajām NBA komandām, kurai, kā izrādās, bez Džamala Mareja nav neviena spēlētāja, kurš laukumā pavadītu vērā ņemamas minūtes un varētu iemest virs 40% tālmetienu. Patiesību sakot, latvieša pienesums “Nuggets” varētu būt vērā ņemams, jo ārpus pamatsastāva un dažiem rezervistiem “Nuggets” ar talantiem paliek pašvaki. Ja šajā komandā pie 10-15 minūtēm tiek tādi noneimi kā Džulians Stroters, Zīks Nadži, Kolins Džilespī, kā arī veterāns Deandrē Džordans, tad nav nekādu iemeslu, lai šajā komandā pie minūtēm netiktu spēlētājs, kurš ir daudz labāks metējs kā visi iepriekš nosauktie.

Denveras "Nuggets"

Denveras “Nuggets” | Foto: Kyle Terada-USA TODAY Sports/Scanpix

Kas notiks, ja Dāvi nepaņems neviena NBA komanda?

Kā jau iepriekš daudzi minējuši, Bertānam jebkurā brīdī ir atvērtas durvis uz Eiropu. Kā teica viņa brālis Dairis, tad šobrīd viņam ir jācenšas palikt NBA, jo Eiropā viņš vienmēr kādam būs vajadzīgs. Kamēr vēl ir iespēja spēlēt NBA, tas ir jāizmanto.

Taču, ja Bertāns paliks bez NBA līguma, latviešu faniem būs mazliet skumja situācija, jo tad NBA būs palicis vairs tikai viens šīs valsts spēlētājs – Kristaps Porziņģis. Salīdzinot ar situāciju pāris gadus atpakaļ, kad NBA regulāri spēlēja gan Bertāns, gan Rodions Kurucs, gan arī periodiski pie spēles laika tika Anžejs Pasečņiks un Dairis, tad kopumā ir redzams kritums un arī jaunas potenciālās zvaigznes no Latvijas pie NBA durvīm neklauvē.

Varam tikai cerēt, ka kāds pasaules spēcīgākās līgas klubs iedos pēdējo NBA līgumu Dāvim un ļaus viņam karjeras otrajā pusē vēl apliecināt savas prasmes.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.45
3.5
2.75
1.07
10.5
19.5
1.42
4.2
6
2.85
4.1
2.05
4.2
-
1.2
2.01
4.43
3.38
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām