Kuras izlases nosargās vietu elitē? Francija tiksies ar Lielbritāniju, Austrija – ar Itāliju

Itālijas hokeja izlase, Sportazinas.com
Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

Slovākijā notiekošajā pasaules hokeja čempionātā šodien tiks aizvadītas četras spēles, no kurām trīs solās būt ļoti aizraujošas un interesantas. Latvija aizvadīs nozīmīgu maču pret Zviedriju, bet paralēli tam A apakšgrupā cīņā par vietas saglabāšanu Francija mērosies spēkiem ar Lielbritāniju. Savukārt B grupā nedaudz vēlāk spēli par vietas nosargāšanu elites divīzijā aizvadīs Austrija un Itālija. Vēl šodien tiksies arī Kanāda ar Dāniju.

PČ hokejā, Austrija - Itālija (+2,5)
20.05.2019.
1
2.02
2
1.79

Latvijas valstsvienība pulksten 17:15 aizvadīs ļoti svarīgu cīņu pret iepriekšējo divu gadu pasaules čempioni Zviedriju (tiešraide LTV7 kanālā), bet paralēli šim mačam A apakšgrupā cīņu par vietas saglabāšanu elites divīzijā uzsāks Francijas un Lielbritānijas izlases (tiešraide ”360 TV” kanālā), kuras šajā pasaules čempionātā nav izcīnījušas vēl nevienu uzvaru. Francūži pasaules čempionāta pirmajā spēlē izcīnīja punktu pret dāņiem (4:5 pēcspēles metienos), taču nevienā no nākamajiem pieciem mačiem nezaudēja ar mazāk nekā trīs vārtu starpību un neieguva nevienu punktu – 1:7 pret ASV, 1:4 pret Vāciju, 2:5 pret Kanādu, 3:6 pret mājinieci Slovākiju un 0:3 pret grupas līderi Somiju. Savukārt briti iepriekšējās sešās spēlēs visus zaudējumus piedzīvoja pamatlaikā un neizcīnīja nevienu punktu – 1:3 pret Vāciju, 0:8 pret Kanādu, 0:9 pret Dāniju, 3:6 pret ASV, 0:5 pret grupas līderi Somiju un 1:7 pret mājinieci Slovākiju. Francija pret Lielbritāniju iepriekšējo reizi mērojās spēkiem pirms vairāk nekā sešiem gadiem, kad Rīgā notiekošajā olimpiskās kvalifikācijas turnīrā pārspēja britus ar 4:2.

A apakšgrupas dienas otrajā mačā Kanādas valstsvienība tiksies ar Dānijas izlasi (tiešraide kanālā ”360 TV Hokejs), kura ieņem sesto vietu grupā, un centīsies no trešās pozīcijas pakāpties uz otro vietu (ieņem par vienu spēli vairāk aizvadījusī ASV) apakšgrupā. Lai gan kanādieši turnīra ievadā piedzīvoja negaidītu zaudējumu pret Somiju (1:3), viņi nevienā no nākamajām četrām cīņām nav guvuši mazāk par pieciem vārtiem un nav zaudējuši vairs nevienu punktu – 8:0 pret Lielbritāniju, 6:5 pret Slovākiju (bija ļoti tuvu tam, lai neizcīnītu trīs punktus, taču 1,8 sekundes līdz pamatlaika beigām izrāva laimīgu uzvaru), 5:2 pret Franciju un 8:1 pret Vāciju. Tikmēr dāņi pirmajos piecos mačos ir svinējuši divus panākumus un ieguvuši piecus punktus – jau pieminētā 5:4 uzvara bullīšos pār Franciju, 1:2 pret Vāciju, 9:0 pār Dāniju, 1:3 pret grupas līderi Somiju un 1:7 pret ASV. Kanāda pret Dāniju krustos nūjas otrajā pasaules čempionātā pēc kārtas – pirms gada Dānijā kanādieši sabēra dāņu vārtos septiņas ripas un uzvarēja ar 7:1. Tiesa starp šīm abām izlasēm ir bijušas arī ļoti sīvas spēles – 2013. gadā Kanāda bija pārāka tikai ar 3:1, Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā 2006. gadā hokeja dzimtenes pārstāvji uzveica Dāniju tikai ar 5:3, bet 2003. gadā Somijā dāņi nospēlēja pret kanādiešiem neizšķirti – 2:2.

Savukārt B apakšgrupas otrajā mačā par vietas saglabāšanu elites divīzijā cīnīsies Austrijas un Itālijas valstsvienības (tiešraide kanālā ”360 TV”), kuras vienīgās B apakšgrupā nav izcīnījušas vēl nevienu punktu. Austrieši nevienā no aizvadītajām sešām spēlēm nav ielaiduši mazāk par četriem vārtiem un pretinieku vārtos iemetuši vairāk par trim ripām – 2:5 pret Latviju, 0:5 pret grupas līderi Krieviju, 0:4 pret pašreizējo pasaules vicečempioni Šveici, 1:9 pret iepriekšējo divu gadu pasaules čempioni Zviedriju, 3:5 pret Norvēģiju un vakar 0:8 pret Čehiju. Tikmēr itāļi no sešām spēlēm vienīgi mačā pret Latviju ielaida mazāk par septiņiem vārtiem un visā turnīrā ir guvuši tikai vienus vārtus – 0:9 pret iepriekšējā pasaules čempionāta finālisti Šveici, 0:8 pret pašreizējo pasaules čempioni Zviedriju, 0:3 pret Latviju, 0:10 pret vienu no turnīra galvenajām favorītēm Krieviju, 0:8 pret Čehiju un 1:7 pret Norvēģiju. Interesanti, ka Austrija pret Itāliju savā starpā aizvadīja divas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta, dalot uzvaras uz pusēm – pirmajā cīņā ar minimālo 1:0 uzvarēja itāļi, bet otrajā mačā ar 4:3 bullīšos pārāki bija austrieši. Abas izlases krustoja nūjas arī 2016. gada pirmās divīzijas A grupas turnīrā, kurā Austrija apspēlēja Itāliju ar 4:2, taču neizcīnīja ceļazīmi uz elites divīziju.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par