“Kurbads” ar pārliecinošu uzvaru Jelgavā nonāk soļa attālumā no otrā titula

16/03/2018 22:02

“Kurbads” komanda piektdien nonāca vairs tikai vienas uzvaras attālumā no triumfa “Optibet” Hokeja līgā (OHL) jeb Latvijas čempionāta virslīgā.

Finālsērijas trešajā mačā “Kurbads” izbraukumā ar 6:1 (3:0, 1:1, 2:0) pārspēja “Zemgale/LLU” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot jau 3-0. Tādējādi Rīgā bāzētā komanda otro reizi pēc kārtas par Latvijas čempioniem var kļūt jau sestdien Jelgavā.

Piektdienas spēles sākumā “Kurbadam” piederēja liels pārsvars. Viesiem jau otrajā minūtē izdevās izvirzīties vadībā, kad precīzs metiens padevās Sandim Zolmanim, savukārt vēl divus vārtus Latvijas čempioni iemeta pirmā perioda otrajā pusē – vispirms izcēlās pieredzējušais Jēkabs Rēdlihs, bet pēc tam 3:0 panāca Mārcis Zembergs.

Cīņas 26.minūtē Zolmanis panāca jau 4:0, gūstot savus otros vārtus mačā, bet divarpus minūtes vēlāk Lauris Rancevs vienus vārtus atguva.

Spēles turpinājumā Jelgavas komanda centās izlīdzināt spēli un atjaunot intrigu šajā mačā. Noslēdzošajās 20 minūtēs laukumā bija vērojama diezgan līdzvērtīga cīņa, tomēr “Zemgale”/LLU hokejistiem pretinieku vārtus atslēgt nekādi neizdevās. Pamatlaika beigās mājinieki gāja “uz pilnu banku” un vairākuma laikā nomainīja vārtsargu Rihardu Cimermani pret sesto laukuma spēlētāju, kas gan cerētos augļus nenesa, jo tā vietā Aleksandrs Galkins raidīja ripu tukšos vārtos, bet vēl pēc brīža Toms Zeltiņš panāca jau 6:1.

Noslēgumā “Kurbads” hokejisti drošo pārsvaru nosargāja, gūstot uzvaru arī finālsērijas trešajā mačā.

Pirmajā mačā pirmdien “Kurbads” komanda savā laukumā Rumbulā ar 3:2 uzvarēja papildlaikā, bet otrajā duelī pērnās sezonas čempione bija pārāka ar 4:1.

“Kurbads” lūko saglabāt pērn izcīnīto Latvijas čempionu titulu, kamēr “Zemgale”/LLU finālā spēlē pirmo reizi.