“Kurbads” atkal iekļūst OHL finālā

04/03/2018 16:24
HK Kurbads, Sportazinas.com

Valsts čempione “Kurbads” svētdien iekļuva “Optibet” Hokeja līgas (OHL) finālā, kamēr regulārā čempionāta labākā vienība “Mogo” savā pusfināla sērijā pret Jelgavas “Zemgale”/LLU komandu nonākusi viena zaudējuma attālumā no neveiksmes.

“Kurbads” hokejisti pusfināla sērijas piektajā mačā viesos ar 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) uzvarēja “Liepāja”/”Optibet” komandu, sērijā līdz četrām uzvarām svinot panākumu ar 4-1. Tikmēr “Zemgale”/LLU viesos ar 4:3 (2:1, 2:2, 0:0) uzvarēja “Mogo”, sērijā panākot 3-2.

Liepājā notikušajā mačā “Kurbada” rindās vārtus guva Aleksandrs Galkins, Sandis Zolmanis, Mārtiņš Cipulis un Gatis Gricinskis, kurš nopelnīja arī rezultatīvu piespēli, bet divas reizes partneriem asistēja Mārtiņš Gipters un Juris Upītis.

Savukārt “Liepāja”/”Optibet” komandā vārtus guva Edgars Kulda un Mārtiņš Oskars Freimanis.

Rezultātu 12.minūtē atklāja Cipulis, bet 29.minūtē Kulda atjaunoja neizšķirtu. Vēl pēc trim minūtēm “Kurbads” atguva vadību, vairākumā precīzi metot Galkinam, kurš iepriekšējā mačā ceturtdien guva pat trīs vārtus.

Savukārt 55.minūtē Zolmanis pārsvaru dubultoja, bet 59 sekundes pirms pamatlaika beigām Gricinskis ieraidīja ripu tukšos liepājnieku vārtos. Mājinieki gan septiņas sekundes pirms sirēnas vienus vārtus atguva, tomēr no zaudējuma spēlē un visā sērijā neizglābās.

Jau vēstīts, ka šajā sērijā pirmie divi mači notika Liepājā, mājiniekiem pirmajā mačā uzvarot ar 5:2, bet otrajā mačā “Kurbadam” revanšējoties ar 5:3. Tikmēr trešdien valsts čempioni savā laukumā guva pārliecinošu uzvaru ar 6:1, bet ceturtdien bija labāki ar 5:3.

Savukārt Rīgā notikušajā cīņā “Zemgale”/LLU labā trīs vārtus jeb “hat-trick” guva baltkrievu uzbrucējs Ivans Ribčiks, bet reizi precīzs bija Kristaps Millers, kamēr divas rezultatīvas piespēles atdeva Artūrs Āboliņš.

“Mogo” komandā divus vārtus guva Elviss Želubovskis, bet reizi precīzs bija Juris Ziemiņš, abiem arī izdarot pa rezultatīvai piespēlei, kamēr divas reizes asistēja Rustams Begovs un Krišs Lipsbergs.

Šajā mačā “Zemgale”/LLU trīs reizes bija vadībā, bet “Mogo” trīs reizes panāca neizšķirtu, tomēr 54 sekundes pirms otrā perioda beigām Ribčiks panāca 4:3 viesu labā, mājiniekiem vairs nespējot panākt izlīdzinājumu.

Jau vēstīts, ka pirmajos divos mačos “Zemgale”/LLU viesos uzvarēja ar 10:2 un 3:2, otro panākumu gūstot papildlaikā, bet divos mačos Jelgavā “Mogo” bija labāka ar 3:1 un 6:4.

Sērijas sestā spēle otrdien notiks Jelgavā.

Pusfinālā un finālā sērijas ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.

Kā vēstīts, regulārajā sezonā droši uzvarēja “Mogo” komanda, kamēr “Liepāja”/”Optibet” pēdējā spēļu kārtā apsteidza “Kurbadu” un ieguva mājas spēļu priekšrocības pusfināla sērijā. Ceturto vietu ļoti stabili ieguva “Zemgale”/LLU, kamēr bez izslēgšanas turnīra palika “Rīga” un “Prizma”.

Regulārās sezonas pēdējās divas komandas izspēlēs vēl vienu turnīru ar pirmās līgas pirmajām divām vienībām.