“Kurbads” Latvijas virslīgas sezonu turpina nevainojami

09/10/2019 22:31

Latvijas vicečempioni hokeja klubs “Kurbads” trešdien “Optibet” hokeja līgas čempionātā izcīnīja jau astoto panākumu, sezonu turpinot bez zaudējumiem. “Kurbads” viesos ar rezultātu 6:1 (3:1, 2:0, 1:0) uzvarēja čempionāta jaunpienācējus Daugavpils “Dinaburga”.

Viesu rindās ar precīziem metieniem izcēlās Mārtiņš Gipters, Dāvis Straupe, Jānis Sprukts, Krišjānis Rēdlihs, bet divi vārti Ričarda Birziņa rēķinā. Goda vārtus mājiniekiem guva Edijs Grigorjevs.

Viesi rezultātu atklāja pēc nospēlētām astoņām ar pusi minūtēm, bet mājinieki divas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja. 12.minūtē precīzs bija Sprukts, bet līdz perioda beigām, 3:1 ar mazākumā gūtiem vārtiem panāca Straupe. Viesi otrā perioda pirmajā minūtē guva vēl vienus vārtus, bet 40 minūtes noslēdzās ar drošu rezultātu 5:1. Mača 44.minūtē Birziņš iemeta savus otros vārtus, ļaujot “Kurbadam” sezonu turpināt bez zaudējumiem.

Tikmēr otrā spēlē “Liepāja” savā laukumā ar rezultātu 6:1 (3:0, 2:1, 1:0) pārspēja “Prizma”/IHS.

Liepājniekiem vārtus guva Māris Diļevka, Romāns Nekļudovs, Ričards Fomins, Māris Miezis un Marks Kaļeiņokovs, kura rēķinā divi precīzi metieni. Vienīgos vārtus viesu rindās guva Niks Voisečuks.

Turnīra vadībā ar 16 punktiem astoņās spēlēs ir “Kurbads”, tālāk ar 13 seko “Liepāja”, bet labāko trijnieku noslēdz “Olimp”, kas septiņās spēlēs izcīnījusi 11 punktus. Deviņus maču aizvadījusī “Mogo” ar deviņiem punktiem ir ceturtā, tālāk ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs seko “Zemgale”/LLU, “Dinaburga” astoņos dueļos ieguvusi trīs punktus, bet Hokeja skola “Rīga” piecās spēlēs iekrājusi divus punktus. “Sausā” sešās spēlēs aizvien palikusi “Prizma”/IHS.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkojas astoņas komandas: “Mogo”, “Kurbads”, “Zemgale”/LLU, “Prizma”/IHS, “Liepāja”, Hokeja skola “Rīga”, “Olimp” un Daugavpils “Dinaburga”.

Debiju OHL turnīrā piedzīvo “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./14.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējā sezonā OHL čempionāta finālā “Mogo” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.