“Kurbads” negaidīti smagā izšķirošajā cīņā pieveic Ukrainas “Donbass”

21/10/2018 21:34

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa izcīņas otrajā kārtā uzvaru guvusi Latvijas čempione “Kurbads”, kas izšķirošajā mačā spraigā cīņā ar 2:1 pārspēja sīksto Jūliusa Šuplera trenēto Doņeckas “Donbass” vienību no Ukrainas.

Dienas pirmajā spēlē trešo vietu turnīrā nodrošināja Islandes 20-kārtējā čempione “Skautafelag Akureyar”, kas ar 3:2 uzveica Sansevastjanas “Txuri Urdin” vienību, kuras labā vārtus guva latviešu hokejists Mārtiņš Jakovļevs.

Cīņā par pirmo vietu pirmās 20 minūtes pagāja nervozā spēlē bez vārtu guvumiem. “Kurbads” spēja atvērties otrajā trešdaļā, kuras ievadā Mārtiņš Cipulis beidzot spēja uzlaust viesu vārtus.

Turpinājums sekoja 11. minūtē, kad cīņā vārtu priekšā veiksmīgākais bija Lauris Rancevs – 2:0. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās otrais periods.

Noslēdzošajā trešdaļā “Donbass” metās atspēlēties, tomēr lielāko daļu no laika viesiem uzbrukumā nekas jēdzīgs nesanāca. Tiesa vienus vārtus viesi atguva, kad no vārtu priekšas 1:2 panāca Dmitrijs Ignatenko.

Mača noslēgumā rīdzinieki savu pārsvaru aukstasinīgi noturēja, otro gadu pēc kārtas iekļūstot Kontinentālā kausa pusfināla kārtā, kur būs jāspēkojas ar Francijas klubu Lionas “Lions”, Baltkrievijas “Gomel” un Kokšetavas “Arlan” no Kazahstānas.

Savukārt otrā grupā ar perfektu bilanci triumfējusi Dienvidtiroles vienība “Rittner Buam”, kas izšķirošajā mačā ar 4:1 uzveica ungāru Budapeštas “MAC Ujbuda”. Trešo vietu ieguva slovēņu “Acroni” klubs no Jesenices, kas gan šovakar sensacionāli ar 1:2 pagarinājumā atzina Belgradas “Crvena Zvezda” pārākumu.