“Kurbads” pārliecinoši apspēlē līgas līdervienību “Mogo”

16/02/2019 19:23

Iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempione “Kurbads” sestdien izcīnīja uzvaru “Optibet” Hokeja līgas (OHL) regulārā čempionāta spēlē.

“Kurbads” viesos ar rezultātu 6:2 (2:1, 2:0, 2:1) pārspēja savu principiālo pretinieci “Mogo”.

Mača rezultātu devītajā minūtē atklāja Juris Upītis, bet septiņas minūtes vēlāk Mārtiņš Gipters panāca 2:0, taču pusminūti vēlāk Andris Siksnis vienus vārtus atguva. Otrajā periodā divas ripas “Mogo” vārtos ieradīja Kazahstānas hokejists Konstantīns Puškarjovs un Edmunds Augstkalns. Savukārt trešā perioda pirmajā pusē Mārcis Zembergs un Gipters panāca jau 6:1 “Kurbada” labā, bet perioda vidū Ronalds Cinks vienus vārtus atguva.

Citā mačā Hokeja skolas “Rīga” vienība savā laukumā ar 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja “Prizmu”.

“Rīgai” vārtus pamatlaikā guva Patriks Marcinkēvičs un Miks Lipsbergs, bet uzvaras “bullītis” realizēja Rihards Liģis. “Prizmai” vārtus guva Raivis Kristiāns Ansons un Kristaps Skrastiņš.

Tikmēr turnīra lejasgala komandu duelī “Liepāja” savā laukumā ar 5:4 (0:1, 0:1, 5:2) pārspēja “Lido” vienību.

Liepājniekiem ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Bruno Zabis, bet vēl pa vārtiem guva Romāns Ņekļudovs, Egils Kalns un Iļja Žučkovs. Viesiem precīzi bija Jegors Koževņikovs, Everts Ozols, Bulats Gaļimovs un Pāvils Galsons.

OHL kopvērtējumā pirmā ar 69 punktiem 31 spēlē ir “Mogo”, 62 punkti 33 mačos ir “Kurbadam”, bet 60 punkti 32 dueļos ir “Zemgale”/LLU komandai, kamēr ceturtā ar 59 punktiem 33 cīņās ir “Prizma”.

Tālāk ar 43 punktiem 32 mačos seko Hokeja skola “Rīga”, sestā ar 42 punktiem 33 cīņās ir “Liepāja”, kamēr četri punkti ir “Lido” vienībai.

OHL regulārajā čempionātā septiņas komandas aizvadīs sešu apļu turnīru, katrai vienībai nospēlējot pa 36 spēlēm. Pamatsacensības noslēgsies 2019.gada 2.martā.

Izslēgšanas mačos iekļūs četras labākās vienības.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu, savukārt trešo vietu ieņems tā komanda, kas ieņems augstāku pozīciju regulārajā turnīrā. Čempionāta uzvarētājkomanda saņems ne tikai Latvijas čempionu kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Iepriekšējās OHL sezonas finālā “Kurbads” sērijā ar 4-0 uzvarēja “Zemgale”/LLU vienību.