“Kurbads” šefs par Irbes piesaistīšanu, sezonas budžetu un federācijas “darbu”

Andis Pikāns, sportazinas.com
Andis Pikāns Foto: LSM, LTV7/Sporta Studija

“Kurbads” šajā starpsezonā aktīvi papildinājis sastāvu. Vai izdevies piesaistīt visus hokejistus, kurus vēlējāties?

Vairāk vai mazāk esam apmierināti. Ilgākas pārrunas mums bija ar uzbrucēju Bruno Zabi, bet beigās pie apvāršņa parādījās Gatis Gricinskis, kurš tad šo vakanto uzbrucēja vietu arī ieņems. Mums bija vajadzīgs centrs, kas regulāri var gūt punktus. Ceram, ka šīs vajadzīgās kvalitātes komandai dos tieši Gricinskis.

Sastāvs izskatās diezgan kaujiniecisks, vai kluba budžets uz gaidāmo sezonu ir audzis?

Budžets, salīdzinot ar pagājušo sezonu, ir samazinājies. No komandas ir aizgājis vārtsargs Mārtiņš Raitums, kurš spēlēs Polijā. Tāpat uz Liepāju pārgājis Zabis, bet ar komandu nav Juris Upītis un Koba Jass. Šie spēlētāji no finansiālā aspekta arī bija dārgākie. Šogad šajā plānā mums iet mazliet mierīgāk.

Vai bija idejas par kāda leģionāra piesaisti?

Piedāvājumi paņemt komandā leģionāru bija diezgan daudz, tomēr šeit ir jāsaprot, kāda ir mūsu kā kluba un organizācijas filozofija – mums ir jādod iespēja vietējiem puišiem. Mums ir jāatgriež šie hokejisti no ārzemju klubiem, jārada profesionāla sporta vide šeit uz vietas, lai radīto apstākļu ziņā varētu konkurēt ar labākajiem ārvalstu piemēriem, tādējādi arī ceļot Virslīgas līmeni. Ir jāmaina domāšana, jo daudzi jaunie spēlētāji negrib spēlēt Latvijā, jo pretī viņa vārdam eliteprospects.com parādās ieraksts par Latvijas Virslīgu. Hokejisti to uzskata par mīnusu, tomēr tas ir stereotips, jo līmenis pie mums aug. Šo līmeni arī parādīs gaidāmais Kontinentālais kauss. Tāpat, paskatoties spēles, kad spēlējam ar “Liepāju” vai HK “Mogo” – līmenis ne tuvu nav zems. Jāstrādā, lai vietējā čempionāta prestižs un kvalitāte augtu. Mēs izdarām tik, cik varam izdarīt, bet šeit gaidām lielāku atbalstu no Latvijas hokeja federācijas puses.

Kāds ir kopējais LHF darba vērtējums no jūsu puses?

Vērtējumu varētu saukt par diezgan skarbu, bet es arī saprotu, jo viss LHF ir jauns – komanda un iesaistītie cilvēki. Varam mazliet viņiem piedot, bet tikai uz visu šo lielo pārmaiņu rēķina. Ir jāsaprot, ka tālāk vairs nav kur atkāpties. Jāsāk strādāt nevis nodarboties ar populismu. Esam gatavi iesaistīties un palīdzēt, risināt sāpīgos jautājumus. Esmu noskaņots pozitīvi un ceru, ka drīz arī LHF darbs parādīsies.

Diezgan pretrunīga informācija pienāca par Jēkabu Rēdlihu – te beidzis karjeru, te spēlēs “Kurbadā”. Kāda ir situācija ar viņa pievienošanos komandai?

Ar Jēkabu runājam un izskatās cerīgi. Iepriekš parādījās runas, ka viņš ar lielo hokeju jau ir beidzis, bet žurnālists laikam Jēkaba vārdus nebija precīzi interpretējis. Jā, lielais hokejs skaitās KHL un NHL, bet vai tāpēc ir jāraksta, ka Jēkabs ir beidzis karjeru? Jēkabs nevienā brīdī nav teicis, ka taisās beigt karjeru. Šobrīd viņš mēģinās apvienot trenera darbu “Lido” organizācijā ar spēlēšanu Latvijas čempionātā. Bet jāsaprot, ka pie mums katru dienu ir treniņi. Vairākiem puišiem bez spēlēšanas “Kurbadā” ir citi darbi vai mācības, bet tas nenozīmē, ka viņi hokeja spēlēšanai pieiet nenopietni. Līdzīga prakse ir arī Eiropā, bet neviens šos hokejistus nepieraksta pie jau karjeru beigušajiem. Atgriežoties pie Jēkaba – ir jāsaprot, vai viņš ir gatavs katru dienu trenēties un būt kopā ar komandu. Ar Jēkabu vēl runājam, bet uzskatu, ka esam tuvu tam, lai vienotos.

Tātad, “Kurbada” prasība ir, lai viņš trenētos katru dienu?

Jā. Uzstādījums no mūsu puses ir, lai viņš trenētos katru dienu. Neizskatām tādus variantus, kad var atnākt tikai uz pāris treniņiem un spēlēm. Tas arī ir svarīgi no komandas mikroklimata viedokļa, jo citi puiši trenētos katru dienu. Respektējam Jēkaba iesaistīšanos “Lido” organizācijā. Tas arī no finansiālā aspekta mums nav neinteresanti, jo saprotams, ka viņa prasības ir piezemētākas.

Komandas tuvumā redzēts Artūrs Irbe. Vai Latvijas hokeja leģenda savas zināšanas nodos “Kurbada” hokejistiem?

Šobrīd mēs esam cerībās (iesmejas). Iepazīstamies ar Artūru, bet viņš iepazīst mūsu organizāciju. Ļoti priecājamies par katru dienu, ko pavadām kopā ar Artūru, bet oficiāli vēl vienojušies neesam. Domājam par sadarbības modeli, cerams viss izdosies.

Kuru katru brīdi durvis vērs jaunā “Kurbads” halle, kādas ir plānotas mārketinga aktivitātes?

Mūsu mērķis ir skaidrs – būt otrajam atpazīstamākajam hokeja zīmolam Latvijā aiz Rīgas “Dinamo”. Strādājam, un ceram visu pacelt krietni augstākā līmenī.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par