“Kurbads” sezonu sāk ar uzvaru pār čempioni

07/09/2019 16:48
HK Kurbads, sportazians.com

“Optibet” hokeja līgas (OHL) 2019./20.gada sezonu ar uzvaru sāka “Kurbads”, kas vēl martā finālsērijā kapitulēja “Mogo”, izcīnot otro vietu.

Aizvadītās sezonas finālistu spēlē “Kurbads” viesos ar rezultātu 5:3 (1:1, 1:1, 3:1) pārspēja savus sīvākos konkurentus “Mogo”.

Mājinieku rindās ar vārtu guvumiem izcēlās Elviss Želubovskis, Vladimirs Mamonovs un Artūrs Homjakovs, bet “Kurbads” komandā precīzi meta Lauris Rancevs, Mārcis Zembergs, Mārtiņš Gipters, Krišjānis Rēdlihs un Juris Upītis.

Rezultātu mača desmitajā minūtē atklāja Rancevs, bet piecas minūtes vēlāk precīzs bija Homjakovs, periodam noslēdzoties neizšķirti. Arī otrajā periodā turpinājās sīva cīņa, abām komandām ik pa laikam apdraudot pretinieku vārtus, līdz 27.minūtē precīzs metiens padevās Zembergam, panākot 2:1. Teju vai desmit minūtes rezultāts bija nemainīgs, bet trīs ar pusi minūtes līdz otrā perioda beigām, ieslidojis uzbrukuma zonā, spēcīgu plaukstas metienu izdarīja Želubovskis, ripai atrodot ceļu caur Denija Romanovska padusi.

Trešā perioda sākumā čempionvienību pirmo reizi vadībā izvirzīja Mamonovs, bet sešas minūtes līdz pamatlaika beigām trešo izlīdzinājumu spēlē panāca Gipters, kurš realizēja skaitlisko vairākumu. Divas minūtes vēlāk viesus vadībā izvirzīja Rēdlihs. Ripu vārtu priekšā lielā burzmā nogādāja Jānis Sprukts, bet “Mogo” aizsargi nospēlēja neveiksmīgi, ieraidot ripu savos vārtos. Vārtu priekšā šajā situācijā aktīvi darbojās Rēdlihs, kura rēķinā arī tika ieskaitīts precīzais metiens. Spēles pēdējā minūtē ripu tukšos vārtos raidīja Upītis, mačam noslēdzoties ar vicečempionu panākumu 5:3.

“Mogo” rindās šosezon vairs nespēlēs vadošie uzbrucēji Kārlis Ozoliņš un Deivids Sarkanis, pirmajam karjeru turpinot Slovākijā, bet otrais piektdien noslēdza viena gada līgumu ar Rīgas “Dinamo”. Tikmēr “Kurbada” aizsardzību turpmāk vairs nebalstīts ilggadējais komandas spēlētājs Renārs Valters, kurš noslēdzis hokejista karjeru.

Visas spēles televīzijā jaunajā sezonā būs redzamas “sportacentrs.com” platformā.

Šajā sezonā par OHL kausu spēkosies astoņas komandas: “MOGO”, “Kurbads”, “Zemgale/LLU”, “Prizma/IHS”, “Liepāja”, Hokeja skola “Rīga”, “Olimp” un Daugavpils “Dinaburga”.

Līdz ar to debiju OHL turnīrā piedzīvos “Olimp”, bet daugavpilieši Latvijas virslīgā pēdējo reizi piedalījās 2013./2014.gada sezonā.

Katra komanda regulārajā čempionātā aizvadīs 35 spēles (piecu apļu turnīrs). Pavisam kopā OHL regulārajā turnīrā tiks izspēlēti 140 mači.

Izslēgšanas turnīrs sāksies 2020.gada 10.martā. OHL “playoff” pusfināla spēlēm automātiski kvalificēsies divas labākās regulārā turnīra komandas. Savukārt 3., 4., 5., un 6. vietās esošās vienības aizvadīs cīņas, lai iekļūtu pusfinālos. Šie mači ilgs līdz kādas komandas divām uzvarām.

Pusfinālu uzvarētāji tiks finālā, kur cīnīsies par zeltu. Savukārt trešo vietu čempionātā iegūst komanda, kas zaudējusi izslēgšanas spēļu pusfinālā, bet ieguvusi augstāku vietu čempionāta pirmajā etapā. Čempionāta uzvarētāji saņems ne tikai OHL kausu, bet arī iespēju pārstāvēt Latviju Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā.

Pērn OHL čempionāta finālā HK “MOGO” sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 uzveica “Kurbads” vienību.