Kurš gan cits – telpu futbola leģenda Rikardinju galotnē izrauj “Riga” uzvaru

30/11/2023 21:28
Rikardinju

Uzvaras vārtus gūstot seškārtējam pasaules labākajam telpu futbolistam Rikārdu Filipi da Silvam Bragam jeb Rikardinju, Latvijas čempione telpu futbolā “Riga” ceturtdien Jelgavā svinēja uzvaru UEFA Čempionu līgas elites kārtas otrajā mačā. “Riga” ar rezultātu 5:4 (2:3) pārspēja Itālijas čempionvienību “Citta di Eboli” un, lai kvalificētos finālturnīram, sestdien pietiks ar neizšķirtu pret “Barca” telpu futbolistiem.

Pirms pēdējās spēļu dienas “Riga” komandai ir seši punkti, “Barca” guvusi četrus, “Citta di Eboli” ir viens punkts, bet “Etoile Lavalloise” ir bez punktiem.Spēles piektajā minūtē ar tālsitienu bumbu “Riga” vārtos raidīja pretinieku komandas vārtsargs Dalsins, panākdams 1:0 itāļu vienības labā. 13.minūtē pēc stūra sitiena Venensiu Baldaso nostiprināja “Citta di Eboli” komandai vadību, bet turpmākajās pāris minūtēs Talliss Lima ar meistarīgu sitienu un Vlads Rimkus pēc izgājiena panāca 2:2.

Nepilnas trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām Igors Karioka realizēja sešu metru soda sitienu un atguva Itālijas čempionei vadību. Arī šoreiz rīdzinieki izlīdzināja rezultātu, otrā puslaika ceturtajā minūtē soda sitienu realizējot Tallisam.Neizšķirts uz tablo bija vien pāris minūtes, jo pēc stūra sitiena bumbu mērķī raidīja Baldaso, taču puslaika vidū pēc Dilana Vargasa sitiena rezultāts atkal bija līdzsvarā – 4:4. Kad līdz mača beigām bija palikusi 31 sekunde, Rikardinju ar sitienu no otra laukuma gala raidīja bumbu tukšos vārtos un pirmo reizi spēlē vadībā izvirzīja Latvijas čempionus.

Dienas pirmajā spēlē Spānijas komanda “Barca” ar 7:0 (2:0) sagrāva “Etoile Lavalloise” no Francijas.  Trešdien Latvijas vienība ar 5:4 uzvarēja Francijas vienību “Etoile Lavalloise”, bet “Citta di Eboli” spēlēja 2:2 ar Spānijas komandu “Barca”. “Riga” sestdien noslēdzošajā mačā tiksies ar “Barca” vienību.

“Citta di Eboli” ir Itālijas čempione, “Etoile Lavalloise” izcīnījusi Francijas čempiontitulu, kamēr “Barcelona” triumfēja Čempionu līgā 2021./2022.gada sezonā, kad finālturnīrs norisinājās Rīgā.

B grupā spēkus mēros “Pristina 01” no Kosovas, Portugāles klubs Lisabonas “Benfica”, Kazahstānas komanda Almati “Kairat” un “Dobovec” no Slovēnijas. C grupā spēlēs Lisabonas “Sporting”, Sombatheji “Haladas” no Ungārijas, Briseles “Anderlecht” un “Loznica-Grad 2018” no Serbijas. Savukārt D grupā tiksies Spānijas klubs “Palma Futsal”, Kijivas “Hit”, Horvātijas komanda “Olmissum” un “Lubawa” no Polijas. Četras finālturnīra dalībnieces pagaidām vēl nenosauktā pilsētā par medaļām cīnīsies no 2. līdz 5.maijam.

“Riga” telpu futbolisti turnīru sāka ar priekšsacīkstēm, kurās uzvarēja visos trīs mačos un nodrošināja pirmo vietu apakšgrupā un iekļūšanu pamatkārtā. Oktobra beigās Čehijas pilsētā Plzeņā rīdzinieki pamatkārtā ar 9:1 uzvarēja “Gentofte” no Dānijas, ar 7:1 pārspēja “Plzeņ” telpu futbolistus un ar 8:4 – “Radnik” no Bosnijas un Hercegovinas.

“Riga” telpu futbolisti turnīru sāka ar priekšsacīkstēm, kurās uzvarēja visos trīs mačos un nodrošināja pirmo vietu apakšgrupā un iekļūšanu pamatkārtā.

Pagājušās sezonas “Optibet” telpu futbola virslīgas čempionāta finālsērijā “Riga” ar 3-1 uzvarēja “RFS Futsal” komandu. Iepriekš šis klubs startēja ar nosaukumu “Petrow” un pērn Čempionu līgā pirmoreiz sasniedza pamatkārtu.