Kurtinaiša vadītā “Lietuvos rytas” jau atkal līdz finālam neaizsniedzas

23/05/2017 20:37

Titulētais Viļņas “Lietuvos rytas” klubs otrdien jau otro gadu pēc kārtas nesasniedza Lietuvas Basketbola līgas (LKL) finālu.

Pusfināla sērijas ceturtajā spēlē “Lietuvos rytas” otrdien izbraukumā ar 77:86 (19:23, 18:17, 17:26, 23:20) piekāpās Panevēžas “Lietkabelis”, sērijā līdz trim uzvarām ciešot negaidītu neveiksmi ar 1-3.

Jau pirmajā puslaikā “Lietkabelis” demonstrēja saturīgāku sniegumu, turklāt trešajā ceturtdaļā mājinieku pārsvars vienā brīdī pieauga jau līdz 15 punktiem (63:48). Tiesa, “Lietuvos rytas” basketbolisti parādīja raksturu un nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca neizšķirtu 72:72.

Tomēr izšķirošās mača minūtes atkal veiksmīgāk nospēlēja mājinieki, izcīnīdami uzvaru šajā spēlē un arī visā sērijā.

“Lietkabelis” sastāvā 24 punktus šajā mačā iemeta Bens Magdens.

Šī ir pirmā reize “Lietkabelis” vēsturē, kad šis klubs iekļuvis Lietuvas basketbola čempionāta finālā.

LKL finālā “Lietkabelis” tiksies ar Lietuvas basketbola flagmani Kauņas “Žalgiris”, kas pagājušā gada finālsērijas atkārtojumā ar 3-1 apspēlēja Klaipēdas “Neptūnas”.

Jau pērn “Lietuvos rytas” neiekļuva LBL finālā, jo pusfinālā ar 2-3 piekāpās “Neptūnas” vienībai.

Pērn par Lietuvas čempioniem sesto gadu pēc kārtas kļuva “Žalgiris”, kas ar 4-1 pieveica “Neptūnas”.