Kuruca daudzpusīgais sniegums palīdz Banki vadītajai komandai izcīnīt uzvaru FIBA ČL

08/03/2023 23:12
Rodions Kurucs

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs trešdien Francijā sakrāja 11 punktus Strasbūras SIG uzvarā FIBA Čempionu līgas otrā posma spēlē, bet Mārcis Šteinbergs Turcijā guva piecus punktus Manrezas “Baxi” panākumā.

I grupā Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītā Strasbūras komanda mājās ar 86:67 (22:19, 16:11, 28:18, 20:19) pārspēja citu Francijas vienību “Dijon”. Kurucs 27 minūtēs un 50 sekundēs laukumā grozā raidīja vienu no trim divpunktu metieniem un trīs no četriem tālmetieniem. Latvietis tāpat spēja aizpildīt citas statistikas ailes – viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viena pārķerta bumba, viens bloķēts metiens, divas personiskās piezīmes, četras pieļautas kļūdas, +/- rādītājs -2 un efektivitātes koeficients 12.

Seši basketbolisti Strasbūras komandā sakrāja ar diviem cipariem rakstāmu punktu summu, bet rezultatīvākais ar 16 punktiem un septiņām kļūdām bija Markuss Kīns. Viesiem 18 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Markiss Makdafijs. Pēc četrām kārtām pa trim uzvarām ir Strasbūras un Jeruzālemes “Hapoel” vienībām. Divas uzvaras ir Dižonas vienībai, bet četri zaudējumi – Holonas “Hapoel”.

J apakšgrupas mačā “Baxi” viesos ar 77:76 (13:20, 17:22, 32:18, 15:16) uzvarēja Stambulas “Bachesehir College”. Uzvaru Džeriks Hārdings ar tālmetienu panāca sešas sekundes pirms spēles beigām. Šteinbergs laukumā bija 16 minūtes, kuru laikā grozā raidīja vienu no četriem divpunktu metieniem un vienīgo tālmetienu. Viņš atzīmējās arī ar piecām atlēkušajām bumbām, vienu personisko piezīmi, vienu kļūdu un sakrāja +/- rādītāju +3, kā arī efektivitātes koeficientu seši.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 22 gūtajiem punktiem bija Hārdings. Turcijas vienībā ar 23 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Žerī Busiels, un 17 punktus guva Jigits Arslans. J apakšgrupā trīsreiz trīs spēlēs ir uzvarējusi Bonnas “Telekom”, bet četrās cīņās – Manrezas komanda. Viena uzvara trijos mačos ir Viļņas “Rytas” basketbolistiem, kamēr “Bachesehir College” zaudējusi visos četros mačos.

Otrajā posmā 16 komandas sadalītas četrās apakšgrupās pa četrām katrā. Pirmo divu vietu ieguvējas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājas noskaidrosies dueļos līdz divām uzvarām, bet sezona noslēgsies ar “Final Four” turnīru maijā.