Kuruca pārstāvētā “Nets” fantastiski atspēlējas un uzvar Hjūstonā (VIDEO)

17/01/2019 06:18

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) 58 punktu spēli aizvadījis Džeimss Hārdens, kura pārstāvētā Hjūstonas “Rockets” gan pagarinājumā izlaida no rokām uzvaru un ar 142:145 piekāpās Rodiona Kuruca Bruklinas “Nets”.

Latviešu basketbolists laukumā pavadīja 30 minūtes, gūstot 14 punktus (7/10 – 2p., 0/2 – 3p.), savācot piecas atlēkušās bumbas, iedodot divas rezultatīvas piespēles, pārtverot vienu bumbu, pieļaujot divas kļūdas, nopelnot +/- rādītāju +4, kā arī sešas reizes pārkāpjot noteikumus, kas latvietim lika spēli beigt priekšlaicīgi.

Mača pirmajās divās ceturtdaļās laukumā pārāka izrādījās “Nets” vienība, katrā no divpadsmitminūtēm iekrājot pa četru punktu pārsvaram, kas ejot lielajā pārtraukumā Bruklinas komandai deva astoņu punktu handikapu – 62:54.

Tomēr pēc pārtraukuma eksplodēja Hārdens un visa “Rockets” komanda, kas ne tikai spēja atspēlēties, bet trešā ceturkšņa gaitā iekrāt arī 12 punktu pārsvaru – 92:80.

Raķetes maksimālo atrāvienu sasniedza noslēdzošajā ceturtdaļā, kad mājinieki tās gaitā atradās 14 punktus priekšā “Nets” vienībai – 115:101. Tomēr viesi nedomāja padoties, pakāpeniski atspēlējoties. Lielisku aukstasinību pēdējās 30 sekundēs nodemonstrēja Spensers Dinvidijs, kurš realizēja trīs tālmetienus pēc kārtas, izraujot neizšķirtu – 131:131.

Arī pagarinājumā “Rockets” ieguva nozīmīgu pārsvaru, vēl 73 sekundes līdz tā noslēgumam atrodoties vadībā ar +7 (142:135). Tomēr turpinājumā lieliski nospēlēja gan viesu uzbrukums, gan aizsardzība, “Nets” gūstot desmit punktus pēc kārtas un izraujot laimīgu uzvaru ar 145:142.

Zaudētājiem 58 punktus guvušais Hārdens pēdējās divās cīņās izcēlies kopumā ar 115 punktiem. Uzvarētājiem ar 33 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm atbildēja Dinvidijs. Savukārt 20 punkti un 24 atlēkušās bumbas Džareta Alena rēķinā.

Līdz ar to “Nets” izcīnīja 23. uzvaru aizvadītajās 46 spēlēs, nostiprinoties Austrumu konferences septītajā pozīcijā.

Nākamajā mačā “Nets” naktī uz 19. janvāri viesosies Orlando, spēkojoties pret vietējo “Magic”.