”Nets” ļoti rezultatīvā mačā pieveic Atlantu, ”Mavericks” cieš sakāvi pret Šarloti (VIDEO)

31/12/2020 05:30
Kevins Durants

Trešo uzvaru jaunajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā šonakt izcīnīja Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, kas, latviešu basketbolistam nedodoties laukumā, ļoti rezultatīvā un aizraujošā mačā savā laukumā ar 145:141 apspēlēja perfekti sezonu uzsākušo Atlantas ”Hawks”.

Abas komandas jau no paša mača sākuma spēlēja ļoti rezultatīvi. ”Hawks” pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē un tās izskaņā izvirzījās vadībā ar deviņu punktu pārsvaru, taču Bruklina līdz pirmā ceturkšņa beigām sadeldēja deficītu līdz trīs punktu atstatumam – 38:41. Lai gan otrās ceturtdaļas ievadā viesi panāca +7, ”Nets” drīz vien atspēlējās un pārņēma vadību pirmo reizi kopš spēles sākuma. Tiesa pirmā puslaika turpinājumā Atlanta atguva vadību un otro ceturksni pabeidza ar minimālu pārsvaru (68:67).

Otrā puslaika sākumā mājinieki neļāva pretiniekiem panākt vairāk nekā trīs punktu pārsvaru un vienubrīd pat atguva vadību (76:74), tomēr trešās ceturtdaļas izskaņā ”Hawks” panāca +8 un pēdējo ceturksni sagaidīja ar divu punktu pārsvaru – 104:102. Kaut gan noslēdzošās ceturtdaļas ievadā ”Nets” realizēja tālmetienu un pārņēma vadību (105:104), viesi pavisam drīz to atguva (107:105) un ilgu laiku neļāva pretiniekiem izvirzīties priekšā. Tiesa Bruklinai vēlāk tomēr izdevās pārņemt vadību un beigu beigās arī izcīnīt panākumu ar 145:141.

Uzvarētāju sastāvā lielisku maču aizvadīja Kevins Durants, kurš, gūstot 33 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas, izcēlās ar ”double-double”. Turklāt viņš izdarīja arī astoņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr otrais rezultatīvākais spēlētājs mājinieku rindās ar 25 punktiem bija Kairijs Ērvings. Savukārt Atlantas komandā ar 30 gūtiem punktiem atzīmējās Džons Kolinss un Trejs Jangs, no kuriem pirmais, savācot desmit bumbas zem groziem, izcēlās arī ar ”double-double”.

”Nets” šonakt svinēja trešo panākumu šosezon aizvadītajās piecās spēlēs un sagādāja ”Hawks” pirmo neveiksmi šosezon aizvadītajos četros mačos. Pēc divām dienām (2. janvārī) pulksten 2:30 abas komandas savā starpā mērosies spēkiem atkārtoti.

Tikmēr trešo zaudējumu šosezon aizvadītājās četrās spēlēs piedzīvoja Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas ”Mavericks”, kas pēc negaidīti pārliecinošā snieguma iepriekšējā mačā pret Losandželosas ”Clippers” šonakt nesasniedza pat 100 gūto punktu robežu spēlē pret Šarlotes ”Horents” un cieta neveiksmi savā laukumā ar 99:118.

”Mavericks” maču pret Šarlotes komandu uzsāka lieliski un tā ievadā izvirzījās vadībā ar 6:0, taču pēc pavisam neilga brīža viesi jau pārņēma vadību un, beidzoties pirmajai ceturtdaļai, atradās jau vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (36:29). Lai gan otrā ceturkšņa ievadā Dalasai izdevās sadeldēt deficītu līdz diviem punktiem (36:38), ”Horents” pirmā puslaika turpinājumā spēja atrauties no pretiniekiem un noslēdza otro ceturtdaļu ar vairāk nekā desmit punktu pārsvaru – 68:57.

Otrā puslaika ievadā viesi veica 14:0 izrāvienu un panāca jau 25 punktu handikapu (82:57). Turklāt Šarlotes basketbolisti arī pēc tik liela pārsvara panākšanas neapstājās pie sasniegtā un, pabeidzot trešo ceturtdaļu, atradās vadībā jau ar gandrīz 30 punktu pārsvaru – 98:69. Pēdējo ceturksnī ”Mavericks” izdevās uzvarēt ar desmit punktu pārsvaru un nedaudz sadeldēt deficītu, tas tas Dalasas līdzjutējiem bija ļoti vājš mierinājums, jo komanda tik un tā piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu (99:118) un cieta jau trešo neveiksmi šosezon aizvadītajās četrās spēlēs.

Uzvarētāju rindās labāko spēli savā līdzšinējā NBA karjerā šonakt aizvadīja Lamelo Bols, kurš guva 22 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Tikmēr ”Mavericks” sastāvā rezultatīvākais šonakt ar 18 gūtiem punktiem bija Tims Hārdavejs. Savukārt Luka Dončičs izcēlās tikai ar 12 punktiem.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs pēc divām dienām (2. janvārī), kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Maiami “Heat”.