Kuruca un Banki komanda Francijas ceturtdaļfinālu sāk ar zaudējumu

24/05/2023 23:31
Luka Banki

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs trešdien guva deviņus punktus Francijas čempionāta ceturtdaļfināla spēlē, viņa pārstāvētajai un Latvijas izlases galvenā trenera Lukas Banki vadītajai Strasbūras SIG komandai piedzīvojot zaudējumu. Strasbūras komanda viesos ar rezultātu 84:88 (24:16, 16:23, 24:24, 20:25) zaudēja ULEB Eirolīgas pusfinālistei “Monaco” un sērijā līdz divām uzvarām nonāca iedzinējos ar 0-1.

Kurucs spēlēja 25 minūtes un 35 sekundes, nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām pametot laukumu pēc tam, kad uzbrukumā pārkāpa noteikumus pret Maiku Džeimsu un tika pie piektās piezīmes. Latviešu basketbolists grozā raidīja visus trīs divpunktu metienus un vienu no trīs tālmetieniem, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra divas bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva piecas kļūdas, iekrāja 11 efektivitātes koeficienta punktus un sliktāko +/- rādītāju komandā (-14).

Viesiem ar 16 punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Markuss Kīns, bet uzvarētājiem 19 punktus guva Džordans Loids.

Strasbūras vienība ar 17 panākumiem 34 cīņās ieņēma astoto 18 Francijas čempionāta komandu vidū un kā pēdējā iekļuva izslēgšanas spēļu turnīrā. Banki komandu pārņēma pēc astotās kārtas, kad tā ar bilanci 1-7 bija pēdējā vietā, bet turpmākajos 26 mačos svinēja 16 uzvaras, šajā nogrieznī piekāpjoties tikai ULEB Eirolīgas klubiem “Monaco” (19-7) un Vilērbānas ASVEL (18-8).