Kurucam daudzpusīgs sniegums, ”Nets” pēdējā ceturtdaļā iemet 51 punktu pret Bostonu (VIDEO)

04/03/2020 06:44

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs, gūstot piecus punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pret vienu no Austrumu konferences līderēm Bostonas ”Celtics”, šonakt palīdzēja Bruklinas ”Nets” pēdējā ceturtdaļā veikt neticamu atspēlēšanos un viesos izcīnīt uzvaru pagarinājumā ar 129:120.

Kurucs šonakt pavadīja laukumā 21 minūti un 31 sekundi, kuras laikā guva piecus (1p 1/1, 2p. 2/3), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kā arī izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu bumbu. Latvietis pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja četras piezīmes, bet ieguva ceturto labāko +/- rādītāju komandā (+25).

”Celtics” maču uzsāka daudz labāk par pretiniekiem un pirmās ceturtdaļas laikā vairākas reizes panāca +9, taču viesi līdz pirmā ceturkšņa beigām samazināja rezultāta starpību līdz pieciem punktiem – 28:33. Tiesa pirmā puslaika beigās Bostona panāca +13 un ar tieši tik punktu pārsvaru arī devās lielajā pārtraukumā – 56:43.

Trešajā ceturtdaļā ”Celtics” turpināja attālināties no pretiniekiem un pirmoreiz mačā panāca vairāk nekā 20 punktu pārsvaru – +21. Bruklina pirms pēdējā ceturkšņa atradās iedzinējas lomā ar 17 punktiem (67:84), bet pēdējā ceturtdaļā, gūstot 51 punktu, veica neticamu atspēlēšanos un izrāva papildlaiku – 118:118.

Turklāt pēc tam ”Nets” pagarinājumā ielaida tikai divus punktus un izcīnīja uzvaru ar 129:120. Līdz ar to Bruklina pārtrauca četru zaudējumu sēriju un svinēja ļoti svarīgu uzvaru cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Tikmēr ”Celtics” piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas.

Par mača galveno varoni kļuva ”Nets” basketbolists Keriss Leverts, kurš uzbruka grozam ar 65% precizitāti ar metieniem no spēles un guva 51 punktu. Lauvas tiesu no saviem punktiem Leverts guva tieši spēles beigās – pēdējā ceturtdaļā un papildlaikā viņš kopā iemeta 37 punktus.

Bostonas sastāva rezultatīvākais šoreiz bija Džeilens Brauns, kurš iemeta 22 punktus. Par vienu punktu mazāk (21) guva Kemba Vokers. Savukārt tikai septiņus punktus pievienoja Gordons Heivords, kurš mača vidū guva ceļgala savainojumu un pameta laukumu.

Ar bilanci 27-33 Bruklina šobrīd ieņem septīto vietu Austrumu konferencē. Savukārt ”Celtics” ar bilanci 41-19 patlaban ierindojas tās pašas konferences trešajā pozīcijā

Nākamo spēli ”Nets” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (5. martu), kad mājās uzņems Rietumu konferences astoto spēcīgāko komandu Memfisas ”Grizzlies” komandu.