Kurucam grūtības atrast savu lomu jaunajā “Nets” veidolā

Rodions Kurucs, sportazinas.com
Rodions Kurucs | Foto: Emilee Chinn/Getty Images/AFP

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Bruklinas “Nets” latviešu uzbrucējs vēl meklē savu vietu jaunās sezonas komandas modelī, uzskata komandas galvenais treneris Kenijs Atkinsons.

“Viņš sevi mēģina atrast jaunās sezonas komandas modelī,” latvieša sniegumu sezonas pirmajās spēlēs sarunā ar “NY Post” komentēja vienības galvenais treneris Atkinsons. “Iepriekšējā gadā bija situācijas, kad varējam viņu ielikt sastāvā, ļaut viņam spēlēt 25 – 30 minūtes, neskatoties uz kļūdu skaitu.”

Šajā starpsezonā “Nets” papildinājās ar superzvaigznēm Kairiju Ērvingu un Kevinu Durantu, kamēr Kuruca pozīcijā piesaistīja Turānu Prinsu, kurš kļuvis par pamatsastāva spēlētāju.

Kamēr Durants šajā sezonā laukumā nedosies, Ērvinga individuālā spēle ļoti mainījusi “Nets” komandas sadarbības, kā rezultātā, pie mazāk gūtiem punktiem tiek citi komandas spēlētāji.

“Tagad viņa loma ir mainījusies. Viņam tas sagādā grūtības. Bet mēs neko nevēlamies sasteigt. Viņš noteikti spēlēs un palīdzēs mūsu komandai. Šobrīd viņš gluži vienkārši cenšas saprast savu vietu komandā,” sacīja treneris.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, samazinājusies Kuruca loma komandā. Aizvadīto sezonu uzbrucējs noslēdza ar caurmērā gūtiem 8,5 punktiem un 3,9 atlēkušajām bumbām, laukumā pavadot 20,5 minūtes. Šajā sezonā Kurucs spēlē teju divreiz mazāk: 11,8 minūtes mačā. Sev atvēlētajā laikā basketbolists caurmērā izcēlies ar 2,3 gūtiem punktiem un 2,7 atlēkušajām bumbām.

“Saprotu situāciju, treneris man skaidroja: tev jāpielāgojas apstākļiem, jādara lietas pareizi. Jāspēlē bez kļūdām, jāsavāc atlēkušās bumbas un jābūt lieliskam aizsardzībā,” sacīja 21 gadu vecais Kurucs. “Tās ir lietas, kuras mani var noturēt laukumā.”

“Pirmdienas spēlē divas reizes kļūdījos, sapratu, ka tā bija mana vaina. Man vairāk jādara tas, ko Kenijs [Atkinsons] no manis sagaida. Viņš man jau teica, ka šogad esmu lomas spēlētājs. Man jāpieturas savai lomai un jādara tās lietas, kuras no manis sagaida treneri,” turpināja Kurucs.

Medijs norāda, ka Kuruca spēle šogad nav uzlabojusies, gluži pretēji. “Kurucs realizē 35,3 procentus metienu no spēles, bet no soda metienu līnijas realizējis divus no sešiem metieniem. Viņa “+/-” rādītājs salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu no “-0,4” nokritis uz “-5,3″,” raksta apskatnieks Braiens Leviss.

Ņemot vērā, ka Kurucs vasarā iekūlās nepatikšanās ārpus laukuma, trenerim tika vaicāts, vai jaunā spēlētāja mentālais stāvoklis netraucē sniegumam uz korta. “Nedomāju, ka šis ir tas gadījums. Par šo lietu nerunājam. Domāju, ka viss viņa fokuss ir vērsts uz basketbolu. Viņš treniņos sevi labi pierāda, ir labās attiecībās ar komandas biedriem. Šobrīd koncentrācija ir vairāk uz viņa lomas maiņu komandā. Uz to, kā jauns spēlētājs ar to var tikt galā.”

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par