Kurucs pavada laukumā vairāk nekā 11 minūtes, ”Nets” piedzīvo dramatisku zaudējumu

28/10/2019 03:03

Otro zaudējumu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) jaunajā sezonā šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, kas šonakt pēdējās pamatlaika minūtēs nenosargāja astoņu punktu pārsvaru un pagarinājumā ar 133:134 viesos piekāpās Memfisas ”Grizzlies”.

Kurucs laukumā pavadīja 11 minūtes un 33 sekundes, kuru laikā guva trīs punktus (1p. 1/2, 2p. 1/2, 3p. 0/1), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un pieļāva divas kļūdas, kā arī nopelnīja četras piezīmes un ieguva negatīvu +/- rādītāju (-7). Otrajā puslaikā latvietis laukumā pavadīja ļoti mazu laiku.

”Nets” maču uzsāka ļoti neveiksmīgi, jo pirmajās nedaudz vairāk nekā trīs minūtēs ielaida 15 punktus un nonāca iedzinējas lomā ar desmit punktu starpību – 5:15. Tiesa pirmās ceturtdaļas turpinājumā, Kairijam Ērvingam demonstrējot ļoti rezultatīvu sniegumu, viesi diezgan ātri sadeldēja deficītu un nepilnas četras minūtes līdz pirmā ceturkšņa beigām panāca izlīdzinājumu (24:24).

Neilgu brīdi pēc tam, kad Bruklina panāca neizšķirtu, spēlē iesaistījās Kurucs, kurš trīs arpusi minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām nomainīja 14 punktus guvušo Ērvingu. Latvietis jau pēc nospēlētām 29 sekundēm nopelnīja savu pirmo piezīmi, taču nepilnu minūti vēlāk guva savus pirmos punktus un palīdzēja ”Nets” izvirzīties vadībā ar 28:26.

Pirmās ceturtdaļas beigās gan ”Grizzlies” pārņēma vadību un 35 sekundes līdz tās noslēgumam panāca piecu punktu pārsvaru (33:28). Lai gan nedaudz vēlāk Kurucs, realizējot vienu no diviem soda metieniem samazināja rezultāta starpību, Memfisa pēdējās pirmā ceturkšņa sekundēs vēl vairāk palielināja savu pārsvaru un ieguva sešu punktu handikapu – 35:29.

”Nets” neveiksmīgi uzsāka arī otro ceturtdaļu, ko mājinieki izmantoja, lai veiktu 8:2 izrāvienu un panāktu tobrīd lielāko pārsvaru spēlē (45:31). Pirmā puslaika turpinājumā gan Bruklinai izdevās atgūties un vairākkārtīgi samazināt rezultāta starpību līdz viena precīza metiena tiesai. Pēc otrā ceturkšņa ”Grizzlies” atradās vadībā vairs tikai ar divu punktu pārsvaru – 59:57.

Otrā puslaika ievadā Memfisa divreiz panāca +4, taču viesi pretiniekiem neļāva tālāk atrauties un drīz vien panāca izlīdzinājumu (65:65). Turklāt ”Nets” neapstājās pie sasniegtā un vairākas reizes panāca sešu punktu pārsvaru, ko gan mājinieki trešās ceturtdaļas beigās divreiz sadeldēja līdz minimumam. Tiesa Bruklina labāk aizvadīja trešā ceturkšņa galotni un pēdējo ceturtdaļu sagaidīja ar piecu punktu pārsvaru – 97:92.

Gūstot četrus punktus pēc kārtas, ”Grizzlies” ceturtā ceturkšņa sākumā vēlreiz samazināja rezultāta starpību līdz vienam punktam (96:97), bet viesi nepalika atbildi parādā un panāca sešu punktu pārsvaru – 104:98. Memfisai svarīgā brīdī veicot septiņu punktu izrāvienu un nonākot priekšā (105:104), vadības maiņa turpinājās.

Lai gan nepilnas trīs ar pusi minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām ”Nets” veica 10:0 izrāvienu un panāca astoņu punktu pārsvaru (118:110), mājinieki, precīzam esot komandas debitantam Džā Morantam, septiņas sekundes līdz pamatlaika noslēgumam spēja izglābties no zaudējuma pamatlaikā – 120:120.

Nedaudz vairāk nekā minūti līdz papildlaika beigām ”Grizzlies” iemeta tālmetienu un ieguva lielāko pārsvaru tajā (131:128), taču viesi 27 sekundes līdz pagarinājuma beigām pārņēma vadību – 132:131. Bruklina bija ļoti tuvu uzvarai, taču līdz ar spēlēs beigu sirēnu Džā Krauders realizēja tālmetienu un izrāva mājiniekiem uzvaru – 134:133.

Līdz ar to ”Nets” piedzīvoja otro zaudējumu šosezon aizvadītājās trīs cīņās, bet Memfisa svinēja pirmo panākumu tikpat mačos.

Bruklinas rindās lielisku spēli aizvadīja Ērvings, kurš guva 37 punktus un kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. Tikmēr Keriss Leverts izcēlās ar 27 punktiem. Savukārt uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Morants, kura rēķinā 30 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles.

Nākamo spēli ”Nets” aizvadīs naktī no trešdienas uz ceturtdienu, kad pulksten 01:30 savā laukumā uzņems sezonu neveiksmīgi uzsākušo Indiānas ”Pacers”.