Kurucam sešas minūtes laukumā “Baskonia” panākumā Eirolīgas spēlē

14/10/2021 23:16
Artūrs Kurucs

Latvijas basketbolista Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” komanda ceturtdien svinēja uzvaru ULEB Eirolīgas ceturtās kārtas mačā.

“Baskonia” izbraukumā ar rezultātu 80:76 (21:15, 31:14, 10:18, 18:29) guva virsroku pār Berlīnes “Alba”. Otrā puslaika sākumā Vitorijas klubam bija pat 27 punktu pārsvars, tomēr mājinieki ar vairākiem izrāvieniem pietuvojās rezultātā un pēdējā minūtēs abas komandas šķīra vairs tikai četri punkti. “Baskonia” gan noturēja vadību un izcīnīja uzvaru.

Kurucs spēlēja otrajā ceturtdaļā, uz dēļiem pavadot sešas minūtes un 25 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu un vienreiz pārkāpa noteikumus. “Baskonia” sastāvā ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Simone Fontekjo, 15 punkti un sešas rezultatīvas piespēles bija Džeisonam Greindžeram, bet desmit punktus guva Metjū Kostello. “Alba” komandā 19 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un septiņi izprovocēti noteikumu pārkāpumi bija Lūkam Sikmam, bet 15 punktus guva un sešas bumbas zem groziem izcīnīja Oskars da Silva.

Vitorijas basketbolisti uzvarējuši divās no četrām spēlēm, kas pagaidām dod 12.pozīciju.

Savukārt pirmo zaudējumu Vilērbānas ASVEL vienībai sarūpēja Telavivas “Maccabi Playtika”, kas viesos uzvarēja ar rezultātu 93:85 (25:21, 24:21, 26:20, 18:23). “Maccabi” komandā ar 25 punktiem izcēlās Džeimss Nanalijs, 17 punktus guva Džeilens Reinoldss, bet pa 13 punktiem bija Skotijam Vilbekinam un Kīnenam Evansam. Mājiniekiem 23 punktus guva Elije Okobo, bet 14 punktus sameta Kriss Džounss.

Graujošu uzvaru ceturtdien izcīnīja Stambulas “Fenerbahce Beko”, kas mājās ar 80:41 (21:8, 23:14, 17:5, 19:14) uzveica Kazaņas UNICS. Ar 17 punktiem uzvarētājiem rezultatīvākais bija Meriels Šejoks, 16 punktus pievienoja Devins Bukers, bet 13 punkti bija Nando de Kolo. Pretiniekiem desmit punktus guva Aizija Kenāns.

Tikmēr trešo panākumu sezonā guva Sanktpēterburgas “Zenit”, kas savu skatītāju priekšā ar rezultātu 79:71 (31:16, 12:19, 11:25, 25:11) uzvarēja Minhenes “Bayern”. “Zenit” rindās 18 punktus guva Džordans Mikijs, 14 punkti bija Aleksam Poitresam, bet 12 punkti – Koneram Frenkempam. “Bayern” no zaudējuma neglāba Derana Hilārda un Korija Voldena individuāli veiksmīgais mačs, viņiem attiecīgi 24 un 20 punkti, otrajam pievienojot arī septiņas rezultatīvas piespēles un astoņus izprovocētus noteikumu pārkāpumus.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Berlīnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs.

Pagājušajā sezonā par čempioni kļuva Stambulas “Anadolu Efes”, kas finālā pieveica “Barcelona”.