Kurucam un Šmitam pa četriem punktiem “Baskonia” uzvarā pār “Barcelona”

18/10/2020 23:02
Artūrs Kurucs

Spānija

Latvijas basketbolisti Artūrus Kurucs un Rolands Šmits svētdien katrs guva pa četriem punktiem savstarpējā Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, kurā tikās iepriekšējās sezonas finālistes.

Kuruca pārstāvētā Spānijas čempione Vitorijas “TD Systems Baskonia” mājās ar rezultātu 82:71 (23:20, 16:20, 31:18, 12:13) pārspēja Šmita pārstāvēto vicečempioni “Barcelona”.

Nikolas Mirotiča prombūtnē Šmits maču sāka starta pieciniekā, bet Kurucs spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa. Dažās epizodēs latvieši spēlēja viens pret otru, vienā uzbrukumā Kurucam realizējot metienu pāri Šmita rokām.

Kurucs laukumā pavadīja 17 minūtes un 18 sekundes, grozā raidot abus divus divpunktu metienus, bet nerealizējot visus četrus tālmetienus. Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, divas rezultatīvas piespēles, viena kļūda, divas pārtvertas bumbas, trīs piezīmes un viens efektivitātes koeficienta punkts.

Tikmēr Šmits spēlēja 23 minūtes un 57 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu metieniem un abus divus soda metienus, bet netrāpīja savu vienīgo “trejaci”. Viņš arī izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, divas reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi un tika pie septiņiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājiem ar 19 punktiem izcēlās Roks Giedraitis, bet 16 punkti un astoņas atlēkušās bumbas bija Ahillem Polonāram. Viesiem 15 punkti bija Tomā Ertelam.

Citā spēlē uz rezervistu soliņa palika Rinalds Mālmanis, kura pārstāvētā Mursijas UCAM izbraukumā ar 86:98 (13:26, 20:27, 22:22, 31:23) atzina Saragosas “Casademont” pārākumu.

Jau ziņots, ka Artūrs Žagars sestdien guva piecus punktus, taču viņa pārstāvētā Badalonas “Joventut” viesos ar 82:86 piekāpās Tenerifes “Iberostar”.

Komandas Covid-19 dēļ ACB ir aizvadījušas dažādu spēļu skaitu. Barselonas komanda ar trīs uzvarām četrās spēlēs ieņem ceturto vietu, Baskonijas un Badalonas klubi ar četriem panākumiem sešās cīņās ir sestie un septītie, bet Mursijas vienība ar trīs uzvarām sešos dueļos atrodama 11.pozīcijā 19 komandu konkurencē.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.

Polija

Latvijas basketbolists Mārtiņš Laksa svētdien guva 16 punktus Polijas čempionāta mačā, palīdzot Ļubļinas “Start” komandai icīnīt uzvaru.

“Start” savā laukumā ar rezultātu 85:75 (17:24, 28:18, 16:14, 24:19) uzveica Ščecinas “King Wilki Morskie” komandu.

Laksa laukumā pavadīja 32 minūtes un 22 sekundes, grozā raidot divus no sešiem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un visus deviņus “sodiņus”.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra divas bumbas, pieļāva divas kļūdas, četras reizes pārkāpa noteikumus un tika pie 16 efektivitātes koeficienta punktiem. Viņa +/- rādītājs 18 bija labākais komandā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Džošua Henrijs Šarma.

Polijas čempionātā pirmo vietu ar sešām uzvarām septiņās spēlēs ieņem Jāņa Bērziņa un Rolanda Freimaņa pārstāvētā Zelonas Guras “Stelmet Enea”, bet “Start” ar septiņiem panākumiem desmit cīņās ir otrā.

Ungārija

Latvijas izlases basketboliste Kristīne Vītola svētdien guva piecus punktus Ungārijas čempionāta spēlē, bet neglāba Miškolcas DVTK no zaudējuma.

Miškolcas basketbolistes viesos ar rezultātu 57:67 (19:19, 10:18, 12:19, 16:11) atzina Seksārdas “Atomeromu KSC” pārākumu.

Vītola laukumā pavadīja 31 minūti un trīs sekundes, grozā raidot vienu no sešiem divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem, bet netrāpot savu vienīgo tālmetienu.

Viņa arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, trīs reizes rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja divus metienus, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja piecas piezīmes un iekrāja 14 efektivitātes koeficienta punktus.

Latvietes pārstāvētajā komandā rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Angelika Kiša.

Svētdien mačs bija iecerēts arī Paulas Strautmanes pārstāvētajai Pēčas “Pecs”, taču klubā konstatēta Covid-19 klātbūtne, tādējādi spēle tika atcelta.

Strautmanes komanda ar divām uzvarām četrās spēlēs ir sestā, bet Vītolas vienība ar tikpat panākumiem piecās cīņās atrodama septītajā pozīcijā.

Abas Latvijas izlases basketbolistes Ungārijas čempionāta komandām pievienojās šajā starpsezonā.

Savu pirmo spēli 2020./2021.gada sezonā aizvadīja Laura Meldere, kuras pārstāvētā Venēcijas “Umana Reyer” Itālijas A sērijas spēlē mājās ar rezultātu 87:38 (29:11, 15:9, 17:12, 26:6) sagrāva “PF Broni 93”.

Meldere spēlēja 14 minūtes un piecas sekundes, garām grozam raidot visus trīs divpunktu metienus. Toties viņa izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, veica četras rezultatīvas piespēles un iekrāja trīs piezīmes.

Ar četrām uzvarām četrās spēlēs venēcietes ir starp trim A sērijas vadošajām komandām.

Svētdien Krievijas premjerlīgā laukumā bija jādodas Elīnai Babkinai, taču viņas pārstāvētajā Orenburgas “Nadežda” komandā konstatēta inficēšanās ar Covid-19, tādējādi basketbolistēm jāatrodas pašizolācijā, bet vienībai šodienas spēle tika atcelta.

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien guva astoņus punktus Itālijas A sērijas spēlē, neglābdams Triestes “Allianz” komandu no zaudējuma.

Triestes basketbolisti viesos ar rezultātu 63:75 (9:29, 18:19, 21:8, 15:19) atzina Brešas “Germani” pārākumu.

Gražulis spēlēja 35 minūtes un 59 sekundes, kas komandā bija pārliecinoši lielākais laiks. Koknesietis realizēja četrus no septiņiem divpunktu metieniem, bet netrāpīja visus četrus tālmetienus.

Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pieļāva divas kļūdas, trīs reizes pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un iekrāja piecus efektivitātes koeficienta punktus.

Latvieša pārstāvētajā komandā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Miltons Doils.

Tikmēr Jāņa Blūma pārstāvētā Redžo di Emīlijas “UnaHotels” viesos ar 77:67 (18:24, 26:18, 12:15, 21:10) pārspēja Boloņas “Virtus”. Blūms spēlēja trīs minūtes un 48 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu neprecīzu tālmetienu.

Jau ziņots, ka Artūrs Strautiņš sestdien guva 18 punktus un Ingus Jakovičs trīs punktus, kamēr viņu pārstāvētā Varēzes “Openjobmetis” viesos ar 67:80 zaudēja Kremonas “Vanoli” komandai.

Visas trīs latviešu pārstāvētās komandas sezonas pirmajās četrās spēlēs katra guvusi pa divām uzvarām. Triestes basketbolisti ir septītie, uzreiz aiz viņiem ir Redžo di Emīlijas komanda, bet Varēzes vienība ieņem 11.vietu. A sērijā šosezon spēlē 16 komandas.