Kurucs nospēlē vairāk nekā 15 minūtes, Ērvinga “triple-double” neglābj “Nets” (VIDEO)

03/11/2019 03:35

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt ceturto zaudējumu sezonā piedzīvoja latviešu uzbrucēja Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets”, kas, aizvadot otro maču divās dienās, izbraukumā ar 113:109 atzina Detroitas “Pistons” pārākumu un nespēja izcīnīt otro uzvaru pēc kārtas.

Kurucs šoreiz laukumā pavadīja 15 minūtes un divas sekundes, kuru laikā guva divus punktus (1p. 0/0, 2p. 1/3, 3p. 0/0),  izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu un nopelnīja trīs piezīmes. Latviešu basketbolists maču pabeidza ar negatīvu lietderības rādītāju (-1).

Kurucs pirms šīs spēles aizvadītajos piecos mačos  vidēji bija guvis 2,8 punktus un izcīnījis tikpat daudz atlēkušās bumbas.

“Pistons” šo cīņu uzsāka ļoti veiksmīgi. Gūstot piecus punktus pirmajās 54 sekundēs un lieliski darbojoties aizsardzībā, mājinieki izvirzījās vadībā ar 5:0. Nedaudz vēlāk Detroita veica astoņu punktu izrāvienu un palielināja savu pārsvaru jau līdz 12 punktiem (19:7), taču “Nets” līdz pirmā ceturkšņa beigām nedaudz sadeldēja rezultāta starpību – 26:33.

Otrās ceturtdaļas sākumā, iemetot sešus punktus pēc kārtas un veicot 6:0 izrāvienu, Bruklina pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā (34:33). Pavisam drīz “Nets” veica vēl vienu identisku izrāvienu un ieguva jau sešu punktu handikapu (40:34), bet mājinieki atbildēja ar precīzu tālmetienu – 37:40. Lai gan viesi pirmā puslaika turpinājumā panāca 11 punktu pārsvaru (54:43), Detroita otrā ceturkšņa beigās realizēja vēl vienu trīspunktnieku un nedaudz pietuvojās – 46:54.

Otrā puslaika sākumā Bruklina divreiz ieguva 14 punktu pārsvaru, taču trešās ceturtdaļas beigās mājinieki veica 15:0 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar četru punktu pārsvaru (72:68). Kaut gan “Nets” pietuvojās pretiniekiem līdz vienam precīzam metienam no spēles (70:72), Detroita veiksmīgāk aizvadīja trešā ceturkšņa izskaņu un sagaidīja izšķirošo ceturtdaļu ar sešu punktu handikapu – 78:72.

Gūstot piecus punktus pēc kārtas, pēdējā ceturkšņa sākumā “Pistons” veica 5:0 izrāvienu un panāca 11 punktu pārsvaru (83:72). Laukuma saimnieki vēlāk vēl nedaudz palielināja savu pārsvaru (91:78), taču pamatlaika izskaņā Bruklina sadeldēja gandrīz visu deficītu un divreiz samazināja rezultāta starpību līdz vienam punktam. Tiesa beigās gan “Nets” mazliet pietrūka, lai izglābtos, un nācās samierināties ar zaudējumu – 113:109.

“Pistons” sastāvā komandas līderu Bleika Grifina un Derika Rozā prombūtnes laikā lielisku spēli aizvadīja Andrē Dremonds, kurš guva 25 punktus, kā arī savāca 20 atlēkušās bumbas, atdeva sešas rezultatīvas piespēles un bloķēja piecus metienus. Tikmēr zaudētāju rindās ar trešo “triple-double” savā NBA karjerā izcēlās Kairijs Ērvings, kurš guva 20 punktus, izdarīja desmit rezultatīvas piespēles un izcīnīja 11 atlēkušās bumbas.

Bruklinai šī bija ceturtā neveiksme šosezon aizvadītajās sešās spēlēs. Savukārt “Pistons” trešā uzvara septiņos mačos.

Detroita šobrīd ieņem septīto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, kamēr “Nets” atrodas tikai 11. pozīcijā.

Bruklinai nākamā spēle paredzēta jau 5. novembrī (pulksten 2:30) savā laukumā pret Rietumu konferences priekšpēdējās vietas īpašnieci Ņūorleānas “Pelicans”.