Kurucs ar NBA karjeras pirmo “double-double” liek Ņujorkai gavilēt

24/12/2018 03:17

Talantīgā Latvijas basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda naktī uz pirmdienu pēc Latvijas laika ar rezultātu 111:103 (38:31, 25:25, 28:18, 20:29) mājās pārspēja līgas pastarīti Fīniksas “Suns”.

Kurucs šajā spēlē laukumā pavadīja 32 minūtes un 59 sekundes, kas bija lielākais spēles laiks komandā. Šajā laikā viņš izcēlās ar 16 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, kas viņam deva NBA karjeras pirmo “double-double”. Viņš realizēja septiņus no 14 divpunktu metieniem, kā arī abus soda metienus, bet vienīgo trīspunktnieku aizmeta garām.

Vēl viņa kontā divas rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, divas kļūdas un divas piezīmes, kā arī trīs no desmit atlēkušajām bumbām Kurucam bija uzbrukumā.

“Nets” rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Spensers Dinvidijs, bet 18 punkti D’Andželo Rasela kontā, kamēr Kurucs ar 16 punktiem bija komandas trešais labākais punktu guvējs, kā arī vienīgais, kurš sakrāja desmit atlēkušās bumbas.

Tikmēr “Suns” sastāvā 26 punktus un 18 atlēkušās bumbas sakrāja šī gada drafta pirmais numurs Deandrē Eitons, bet 25 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles Devina Bukera kontā.

Spēles ievadā Kurucs izcēlās ar vairākām skaistām epizodēm. Latvietis gan trieca bumbu grozā no augšas, gan arī izpildīja efektīvu “alley-oop” danku, kad saņēma piespēli teju no centra. Pēc pirmā puslaika viņš ar 12 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs komandā un ar sešām atlēkušajām bumbām otrais labākais šajā rādītājā, jo septiņas bija tikai Džeretam Alenam.

Otrais puslaiks iesākās ar vairākiem nesekmīgiem “Nets” uzbrukumiem pēc kārtas, kas ļāva Fīniksai samazināt rezultāta starpību līdz minimumam. Tomēr “Nets” atkal atrāvās, ko palīdzēja veikt arī Kurucs, izpildot svarīgu divpunktu metienu. Latvijas basketbolists demonstrēja arī prasmīgu spēli aizsardzībā, kādā no epizodēm bloķējot “Suns” zvaigzni Devinu Bukeru.

Mača turpinājumā latvietim bija nepieciešama viena atlēkusī bumba, lai tiktu pie sava pirmā NBA karjeras “double-double”, ko viņam arī izdevās iegūt, bet “Nets” nosargāja uzvaru, gūstot astoto panākumu pēdējās deviņās cīņās.

“Nets” līdz ar to atkal izcīnīja uzvaru pēc neveiksmes iepriekšējā mačā pret Indiānas “Pacers” (106:114). Pirms tam Bruklinas komanda bija tikusi pie septiņiem panākumiem pēc kārtas.

Kurucs šosezon ne reizi nebija sakrājis vairāk par sešām atlēkušajām bumbām spēlē. Tāpat viņa rezultatīvo piespēļu rekords ir četras spēlē, kā arī viņš līdz šim nav sakrājis vairāk par trim pārtvertām bumbām, kā arī vienu bloku mačā.

Nākamo spēli pēc Latvijas laika “Nets” aizvadīs naktī uz ceturtdienu pret Šarlotas “Hornets” komandu.