Kurucs Francijas līgas debijā ar produktīvu sniegumu sekmē komandas uzvaru

23/12/2022 23:46
Rodions Kurucs

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs piektdien Francijas čempionāta spēlē sakrāja desmit punktus un palīdzēja viņa un Kaspara Bērziņa pārstāvētajai “Strasbourg” komandai izcīnīt uzvaru. Strasbūras vienība, kuru vada Latvijas izlases galvenais treneris Luka Banki, izbraukumā ar rezultātu 79:74 (18:17, 16:20, 22:19, 23:18) guva panākumu pār “ADA Blois Basket 41”.

Kurucs, kuram tā bija pirmā spēle Francijas čempionātā, bet otrā Strasbūras komandas rindās, laukumā bija 26 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā, realizējot piecus no septiņiem divu punktu metieniem, guva desmit punktus. Viņš statistikā atzīmējās arī ar piecām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, divām pārtvertām piespēlēm, trīs kļūdām, četrām piezīmēm, sakrāja +/- rādītāju +7 un efektivitātes koeficientu astoņi.

Tikmēr Bērziņš spēlēja 14 minūtes un 34 sekundes un grozā meta vienu no trijiem tālmetieniem, tiekot pie trīs punktiem, kā arī izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja četras piezīmes, noslēdzot maču ar +/- rādītāju +10 un efektivitātes koeficientu divi. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 21 gūto punktu bija Markuss Kīns, kamēr mājiniekus no neveiksmes neglāba Džeimija Smita 15 punkti.

Citā spēlē Levaluā Perē “Metropolitans 92”, Anžejam Pasečņikam paliekot ārpus pieteikuma mačam, savā laukumā ar rezultātu 92:87 (28:19, 12:28, 19:25, 33:15) pārspēja “Cholet”. “Metropolitans 92” ar 11 uzvarām 14 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, bet “Strasbourg” ar sešiem panākumiem 14 mačos ierindojas 11.pozīcijā starp 18 Francijas čempionāta komandām.