Kurucs arī nākamajā sezonā varētu būt “Nets” sākumsastāva spēlētājs

Rodions Kurucs, sportazinas.com
Rodions Kurucs | Foto: NBA.com/Nets

Latviešu uzbrucējs arī nākamajā sezonā varētu būt Nacionālās basketbola asociācijas () kluba Bruklinas “Nets” sākumsastāva spēlētājs, uzskata komandas apskatnieks Džeisons Rouzs no “Nets Daily”.

Vairāki NBA eksperti iepriekš norādījuši, ka “Nets” vājākā pozīcija ir spēka uzbrucējs. Iepriekšējā sezonā komandas galvenais treneris Kenijs Atkinsons šajā pozīcijā bez Kuruca iemēģināja vēl četrus spēlētājus: Demāru Kerolu, Rondē Holisu-Džefersonu, Trevonu Graemu un Džaredu Dadliju.

Šajā starpsezonā “Nets” rindas papildināja šajā pozīcijā spēlējošais Kevins Durants, tomēr gaidāmo sezonu uzbrucējs izlaidīs, tādēļ jautājums par spēka uzbrucēja pozīciju gaidāmās sezonask kontekstā ir atklāts.

No pagājušajā sezonā “Nets” spēlējušajiem spēka uzbrucējiem komandā palicis tikai Kurucs, bet klāt nācis Turāns Prinss, kurš līdzīgi kā Kurucs var spēlēt abās uzbrucēju pozīcijās. Tāpat vienībā būs pieredzējušais universālais uzbrucējs Vilsons Čendlers un 211 centimetrus garais pirmgadnieks Niks Klakstons, kurš var spēlēt arī kā ceturtais.

Rouzs paredz, ka Atkinsons sākumsastāvā sūtīs Kurucu vai Prinsu, bet epizodiski laukumā izmantos abus spēlētājus, kadam no viņiem spēlējot trešā numura pozīcijā.

“Aizvadītajā sezonā Kurucs bija labākais latviešu basketbolists Ņujorkā, realizējot 45 procentus divpunktu metienu un 31 procentu trīspunktnieku, aizvadot savu pirmo pilnvērtīgo sezonu augstākā līmeņa basketbola komandā,” viedokli pauž Rouzs.

Lai Kurucs nostiprinātu savu vietu sastāvā, viņam jāuzlabo trīspunktu metienu precizitāte.

“Viņa metiens ir stabils un izskatās mehānisks. Skatoties viņa metienu negribas saķert galvu. Dažās spēlēs viņam izdodas trāpīt metienus, kamēr citos vakaros tas nesekmējas. Tas uzlabosies. Viņš ir laba līmeņa piespēlētājs, labs caurgājienos, tāpat viņš dod pienesumu aizsardzībā. Vēl vairāk – tie, kuri redzēja viņu Vasaras līgā – viņš pielicis svarā un izskatās spēcīgāks.”

“Sākumsastāvs varētu izskatīties šāds: Kairijs Ērvins, Kariss Leverts, Džo Heriss, Rodions Kurucs un Džarets Alens. Tas būtu ne tikai jau iespēlēts, bet arī efektīvs variants. Abi “Nets” centra pozīcijas spēlētāji – Deandrē Džordans un Alens nevar izpildīt trīspunktniekus, kaut arī stāsta, ka tos trenējot,” viedokli pauž apskatnieks, norādot uz ceturtās pozīcijas spēlētāju svarīgumu.

“Ja Kurucs grib kļūt par kārtīgu “izstieptu ceturto numuru” līgā (Stretch four – red.), tad bez trīspunktnieka, viņam arī jāuzlabo atlēkušo bumbu savākšana,” uzskata Rouzs. “Neskatoties uz to, ka šis elements nākamajā sezonā tiks nosegts ar Džordana un Alena pūlēm.”

“Kurucs uz katrām nospēlētām 36 minūtēm izcīnīja tikai 6,3 atlēkušās bumbas. Mēs visi zinam, ka viņš var spēlēt fiziski, viņš nekad nebaidās spēlet mazliet asi, izpelnoties pretiniekiem kaitinoša spēlētāja reputāciju. Daļu no viņa fiziskās spēles transformēt pretspēlētāju atbloķēšanā – tā būtu laba ideja,” stāsta apskatieks.

Kurucam prognozē sesto lielāko spēles laiku “Nets” sastāvā nākamsezon

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par