Kurucs atgriežas laukumā, ”Nets” bez Ērvinga un Duranta pārsteidzoši uzvar Austrumu konferences līderi (VIDEO)

08/01/2021 06:03

Otro uzvaru pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt izcīnīja latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, kas, spēlējot bez Kevina Duranta un Kairija Ērvinga, mājās pārsteidzoši ar 122:109 pārspēja Austrumu konferences līderi Filadelfijas ”76ers” un pārtrauca pretinieku piecu uzvaru sēriju.

Rodions Kurucs šonakt atgriezās laukumā pēc palikšanas ārpus ”Nets” komandas pieteikuma iepriekšējā spēlē pret Jūtas ”Jazz” potītes sastiepuma dēļ un nospēlēja vienu minūti un 27 sekundes, kuru laikā gan neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku grozu un arī citos statistikas rādītājos ar nekādām darbībām neizcēlās.

Bruklinas komandai šonakt bija jāiztiek ne tikai bez iepriekš nespēlējušā Duranta, bet arī Ērvinga palīdzības, jo Ērvings komandas galvenajam trenerim Stīvam Nešam nezināmu iemeslu dēļ mačā pret ”76ers” nebija gatavs doties laukumā.

Neskatoties uz Duranta un Ērvinga nespēlēšanu, ”Nets” maču pret Filadelfiju uzsāka lieliski. Laukuma saimnieki spēles ievadā izvirzījās vadībā ar 10:2 un nedaudz vēlāk panāca jau vairāk nekā desmit punktu pārsvaru (17:5), taču ”76ers”, pirmās ceturtdaļas beigās veicot 16:6 izrāvienu, sadeldēja deficītu līdz diviem punktiem – 26:28. Lai gan viesi otrā ceturkšņa ievadā pārņēma vadību un panāca +4, Bruklina, pateicoties 9:0 izrāvienam, pirmo puslaiku noslēdza ar 14 punktu pārsvaru – 65:51.

Otrā puslaika pirmajā pusē Filadelfija samazināja rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem (63:71), bet trešās ceturtdaļas vidū mājinieki izdarīja 9:0 izrāvienu un panāca 18 punktu vadību – 88:70. Tiesa trešā ceturkšņa izskaņā ”76ers” atbildēja ar desmit gūtiem punktiem pēc kārtas un pirms pēdējā spēles nogriežņa atradās iedzinējos ar 84:94. Pēdējā ceturtdaļā gan ”Nets” nevienu reizi neļāva pretiniekiem pietuvoties tuvāk par desmit punktu atstatumu un nosargāja uzvaru ar 122:109.

Bruklinas rindās rezultatīvākais šonakt bija Džo Harris, kurš guva 28 punktus. Tikmēr Kariss Leverts pievienoja 22 punktus un atdeva desmit rezultatīvas piespēles. Tāpat uzvarētāju sastāvā ar ”double-double” izcēlās arī Džareds Alens, kura rēķinā 15 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Savukārt Filadelfijas rindās rezultatīvākais ar 24 gūtiem punktiem bija Šeiks Miltons. Tikmēr Džoels Embīds, iemetot 20 punktus un savācot 12 bumbas zem groziem, atzīmējās ar ”double-double”.

Nākamo spēli ”Nets” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (9. janvāri), kad viesosies pie vienas no Rietumu konferences vājākajām komandām Memfisas ”Grizzlies”.