Kurucs atkārtoti aizvada otro sezonas rezultatīvāko spēli, ”Nets” piekāpjas Jūtai (VIDEO)

15/01/2020 05:59

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs šonakt guva deviņus punktus un atkārtoti aizvadīja otro rezultatīvāko šīs sezonas spēli Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), taču nespēja glābt Bruklinas ”Nets” no zaudējuma savā laukumā pret pēdējā laikā ļoti veiksmīgi spēlējošo Jūtas ”Jazz” (107:118).

Kurucs šonakt laukumā pavadīja 15 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus (2p. 3/5, 3p. 1/1), tādējādi atkārtoti aizvadot savu otro rezultatīvāko spēli šosezon. Tāpat latvietis izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu un saņēma vienu piezīmi. Kurucs maču noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Zīmīgi, ka deviņi gūtie punkti vienā mačā vēl pavisam nesen bija Rodiona rekords. Latviešu basketbolists iepriekšējā nedēļā laboja savu NBA karjeras rekordu vienā mačā gūto punktu skaita ziņā – to viņš paveica 11. janvāra spēlē pret Maiami ”Heat”, kad izcēlās ar 19 gūtiem punktiem.

”Nets” mača sākumā divreiz panāca četru un piecu punktu pārsvaru, taču pirmās ceturtdaļas vidū viesi atjaunoja uz tablo neizšķirtu (14:14). Turklāt mirkli vēlāk Jūta pārņēma vadības grožus savās rokās un pabeidza pirmo ceturksni ar četru punktu handikapu – 30:26. Otrās ceturtdaļas ievadā ”Jazz” palielināja savu pārsvaru līdz astoņiem punktiem (38:30), bet mājinieki divreiz samazināja deficītu līdz minimumam. Tiesa pirmā puslaika beigās Bruklina veica 14:2 izrāvienu un panāca 59:45.

Pēc lielā pārtraukuma Jūta divreiz palielināja savu pārsvaru līdz 19 punktiem un vēlāk divreiz sasniedza arī 20 punktu handikapu, taču mājinieki samazināja rezultāta starpību līdz 11 punktiem (72:83) un pēdējo ceturksni sagaidīja ar 14 punktu deficītu – 74:88. Pēdējās ceturtdaļas sākumā ”Nets” izdevās vēl nedaudz pietuvoties viesiem un samazināt starpību līdz deviņiem punktiem. Lai gan nedaudz vēlāk Bruklina panāca arī -8, ”Jazz” nosargāja uzvaru un svinēja panākumu ar 118:107.

Uzvarētājiem ar 27 punktiem rezultatīvākais šonakt bija Džons Inglss. Tikmēr 25 punktus guva Donovans Mičels, bet Rudī Gobērs pievienoja 22 punktus un 18 atlēkušās bumbas. Savukārt zaudētāju rindās rezultatīvākais bija Kairijs Ērvings, kurš otrajā mačā pēc atgriešanās laukumā no savainojuma guva 32 punktus un atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

Jūta izcīnīja desmito uzvaru pēc kārtas un sagādāja ”Nets” pirmo neveiksmi pēdējos trīs mačos. Pateicoties šonakt izcīnītajam panākumam, ”Jazz” ar bilanci 28-12 pakāpās no trešās uz otro vietu Rietumu konferencē, kamēr Bruklina (18-21) neizmantoja iespēju pakāpties augstāk par astoto pozīciju Austrumu konferencē.

Nākamo maču ”Nets” aizvadīs jau naktī uz rītdienu (16. janvāri), pulksten 2:00 izbraukumā viesojoties pie Filadelfijas ”76ers” komandas.