Kurucs beidzot debitē “Bucks” rindās – punktus negūst, taču atzīstami cīnās zem groziem (VIDEO)

10/04/2021 07:56
Rodions Kurucs

Aizvadītajā naktī debiju savā jaunajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandā aizvadījis latvietis Rodions Kurucs, kura pārstāvētā Milvoki “Bucks” ar 119:127 piekāpās Šarlotes “Hornets” vienībai.

Kurucs sezonu sāka Brūklinas “Nets” komandā, kur laukumā devās piecās spēlēs, vidēji aizvadot 3,2 minūtes, gūstot 0,6 punktus un 0,6 atlēkušās bumbas. Sezonas gaitā viņš tika aizmainīts uz Hjūstonas “Rockets” vienību, kura šosezon spēlē ar jaunajiem spēlētājiem un tika liktas cerības, ka cēsiniekiem būs iespēja sevi pierādīt. Taču arī “Rockets” rindās pie teikšanas Kurucs īsti netika, laukumā 11 spēlēs vidēji pavadot 6,8 minūtes, gūstot 1,2 punktus un izcīnot vienu bumbu zem groziem. Tomēr, arī Hjūstona nebija latvieša pēdējā pārstāvētā komanda šajā sezonā un viņš nonāca vienā no līgas spēcīgākajām komandām – Milvoki “Bucks”. Pēc basketbolista traumas uz laukuma cēsinieks nebija atradies kopš 1. marta.

Latvietis laukumā pavadīja 16 minūtes un 57 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa grozu, kurā nebija precīzs, taču izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva četras rezultatīvas piespēles un divas reizes apzaga savus pretiniekus. Kurucam arī viena kļūda un personīgā piezīme, spēli basketbolists pabeidza ar neitrālu “+/-” rādītāju.

“Bucks” rindās bija vairāki robi, kas pavēra iespēju spēlētājiem, kas laukumā tiek mazāk. Nespēlēja komandas un visas līgas zvaigzne Jannis Adetokunbo, Leons “PJ” Takers, Drū Holidejs, Donte Divičenzo, Kriss Midltons un Brūks Lopezs. Par rezultatīvāko Milvoki “Bucks” rindās kļuva Džordans Nvora, kuram 24 gūti punkti 32 aizvadītās minūtēs un jauns gūto punktu rekords, bet 19 pievienoja Džefs Tīgs, kuram precīzi astoņi no 11 metieniem (72,7%) no spēles. Uzvarētāju rindās par rezultatīvāko ar 26 punktiem kļuva Mailss Bridžess.

Šī bija Milvoki “Bucks” jau trešā neveiksme pēc kārtas 52 spēlēs ar 32 uzvarām un 20 zaudējumiem atrodoties Rietumu konferences trešajā pozīcijā. Tikmēr “Hornets” basketbolisti ar 27 panākumiem un 24 neveiksmēm atrodas tieši aiz latvieša pārstāvētās komandas muguras, ceturtajā vietā. Nākamo spēli “Bucks” aizvadīs 12. aprīlī, kad plkst. 2:00 tiksies ar Orlando “Magic” vienību. Ierasti NBA regulārajā sezonā komandas aizvada 82 spēles, bet šosezon Covid-19 ieviesto izmaiņu dēļ norisināsies 72 mači, kas ir par 10 mazāk kā ierasts.