Kurucs debitē NBA izslēgšanas cīņās ar “Nets” uzvaru pret “76ers” (VIDEO)

14/04/2019 00:19

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs sestdien debitēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas mačos.

Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets” vienība ar rezultātu 111:102 apspēlēja Filadelfijas “76ers”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot pārsvaru ar 1-0.

Kurucs šajā spēlē laukumā pavadīja 12 minūtes un 35 sekundes. Šajā laikā viņš neizpildīja nevienu metienu pa grozu, tomēr savāca trīs atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva vienu kļūdu un saņēma divas piezīmes. Ar Kurucu laukumā “Nets” ielaida par diviem punktiem vairāk nekā bez viņa.

Rezultatīvākais uzvarētāju rindās šajā mačā bija D’Andželo Rasels, kuram 26 punkti, kamēr 23 punktus pievienoja Kariss Laverts. Pie “double-double” šajā cīņā tika Eds Deiviss, kuram 12 punkti un 16 bumbas zem groziem, bet 18 punkti Spensera Dinvidija rēķinā.

Savukārt Filadelfijai 36 punkti un deviņas atlēkušās bumbas Džimija Batlera kontā, bet 22 punkti un 15 atlēkušās bumbas Džoelam Embīdam, kura dalība šajā mačā iepriekš bija uz jautājuma zīmes savainojuma dēļ. Bens Simonss šajā mačā guva vien deviņus punktus, bet Bobans Marjanovičs izcēlās ar 13 punktiem.

“76ers” spēles sākumā ieguva pārsvaru, kas gan jau pirmās ceturtdaļas izskaņā tika zaudēts. Bruklinas vienība lieliski iesāka otro spēles nogriezni, tomēr situāciju pirms došanās pārtraukumā mazliet pabojāja Batlers, kurš realizēja tālmetienu un panāca 54:62.

Mača turpinājumā cīņa bija ļoti līdzīga. Kurucs šajā spēlē bija visai kluss, kamēr līdera lomu, kā to bija pierasts redzēt regulārajā sezonā, uzņēmās Rasels, kurš guva vairākus svarīgus punktus. “Nets” arī līdz mača izskaņai prata pārsvaru noturēt un gūt panākumu.

Kurucs šosezon negaidīti veiksmīgi iekļāvās “Nets” sastāvā, lai arī sezonas ievadā pārsvarā spēlēja Longailendas “Nets” vienībā NBA Attīstības līgā.

NBA šosezon viņš regulārajā sezonā nospēlēja 63 mačus, vidēji gūstot 8,5 punktus un sakrājot 3,9 atlēkušās bumbas. Latvietis piedalījās arī “Rising Stars” zvaigžņu spēlē, kurā piedalījās līgas talantīgākie jaunie spēlētāji.

Savukārt “Nets” (42-40) regulārajā sezonā finišēja sestajā vietā Austrumu konferencē, kamēr “76ers” (51-31) bija trešajā pozīcijā.