Kurucs dodas laukumā starta pieciniekā un izceļas ar daudzpusīgu sniegumu, ”Nets” garantē vietu ”play-off” (VIDEO)

08/08/2020 07:11

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs šonakt devās laukumā Bruklinas ”Nets” starta pieciniekā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pret vienu no Rietumu konferences pastarītēm Sakramento ”Kings” un izcēlās ar daudzpusīgu sniegumu, palīdzot ”Nets” izcīnīt uzvaru ar 119:106 un svinēt trešo panākumu pēdējās četrās spēlēs.

Kurucs laukumā pavadīja 30 minūtes un 37 sekundes (trešais lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā guva astoņus punktus (1p. 1/2, 2p. 2/3, 3p. 1/3). Tāpat latvieša rēķinā arī septiņas atlēkušās bumbas (sešas aizsardzībā), divas rezultatīvas piespēles, kā arī trīs pārtvertas bumbas un viena piezīme. Kurucs maču pabeidza ar pozitīvu +/- rādītāju (+4).

Pirmo ceturtdaļu abas komandas aizvadīja ļoti līdzvērtīgā cīņā un, tai beidzoties, ”Kings” atradās vadībā tikai ar trīs punktu pārsvaru – 27:24. Otrā ceturkšņa ievadā Sakramento realizēja tālmetienu un panāca +6, taču turpinājumā ”Nets” veica 21:6 izrāvienu un ieguva deviņu punktu vadību (45:36). Lai gan pirmā puslaika izskaņā Bruklina sasniedza 14 punktu pārsvaru, ”Kings” pirms došanās lielajā pārtraukumā guva četrus punktus un sadeldēja deficītu līdz 53:63. Kurucs pirmajās divās ceturtdaļās realizēja tikai vienu soda metienu.

Otrā puslaika ievadā ”Nets” izdarīja vēl vienu izrāvienu (12:5) un palielināja savu pārsvaru jau līdz 16 punktiem (78:62), taču Sakramento nepalika atbildi parādā, veicot 12:0 izrāvienu un samazinot rezultāta starpību līdz diviem precīziem metieniem no spēles – 74:78. Pēc veiksmīga snieguma trešā ceturkšņa beigās Bruklina gan daļu pārsvara pirms pēdējā ceturkšņa sākuma atguva (93:82). Kurucs trešajā ceturtdaļā guva septiņus punktus. Pēdējā ceturkšņa sākumā ”Nets” palielināja savu pārsvaru līdz +17 un, tuvojoties mača beigām, panāca 23 punktu vadību (116:93), bet ”Kings”, spēles izskaņā veicot 11:1 izrāvienu, rezultātu padarīja nedaudz pieklājīgāku (106:119). Pēdējā ceturksnī Kurucs vairs nedevās laukumā.

Neskatoties uz ne pārāk veiksmīgi aizvadīto mača galotni, ”Nets” tik un tā izcīnīja visnotaļ pārliecinošu uzvaru un svinēja trešo panākumu pēdējos četros mačos, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs. Trīs spēles pirms NBA regulārās sezonas beigām ”Nets” ar bilanci 33-36 ieņem septīto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 22 gūtiem punktiem bija Kariss Leverts, kamēr 21 punktu iemeta Džo Heriss. Tikmēr, gūstot 17 punktus un izcīnot 11 atlēkušās bumbas, ar ”double-double” atzīmējās Džerets Alens. Savukārt ”Kings” sastāvā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija serbs Bogdans Bogdanovičs, bet 21 punktu pievienoja De’Ārons Fokss.

Nākamo no regulārajā sezonā trim atlikušajām spēlēm ”Nets” aizvadīs pēc divām dienām (10. augustā pulksten 4:00) pret vienu no Rietumu konferences līderēm Losandželosas ”Clippers”.
Tikmēr citā mačā latvieša Anžeja Pasečņika pārstāvētā Vašingtonas ”Wizards” ar 107:118 atzina Ņūorleānas ”Pelicans” pārākumu un zaudēja izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs. Anžejs Pasečņiks šajā spēlē laukumā nedevās.
Uzvarētājiem ar 28 punktiem rezultatīvākais bija Džrū Holidejs. Tikmēr ”Wizards” sastāvā trīs spēlētāji guva vismaz 20 punktus – Rui Hačimura (23), Tomass Braients (22) un Trojs Brauns juniors (20).
Nākamā spēle Vašingtonai paredzēta rīt (9. augustā) pulksten 19:30 pēc Latvijas laika, kad būs jātiekas ar Oklahomsitijas ”Thunder”.