Kurucs dodas laukumā sākumsastāvā pret Rietumu konferences vicelīderi ”Clippers” un palīdz ”Nets” izcīnīt negaidītu uzvaru (VIDEO)

10/08/2020 06:52
Rodions Kurucs

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs šonakt devās laukumā Bruklinas ”Nets” sākumsastāvā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pret Rietumu konferences vicelīderi Losandželosas ”Clippers” un guva septiņus punktus, palīdzot ”Nets” izcīnīt negaidītu panākumu pār vienu no līgas līderēm ar 129:120 un atgriezties uz uzvaru takas.

Kurucs laukumā pavadīja 31 minūti un vienu sekundi (ceturtais lielākais spēles laiks komandā), kuras laikā guva septiņus punktus (1p. 0/0, 2p. 2/2, 3p. 1/4). Latviešu basketbolists izcēlās ar daudzpusīgu sniegumu – Kurucs izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, kā arī izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra vienu bumbu. Tāpat viņš pieļāva četras kļūdas un nopelnīja divas piezīmes. Neskatoties uz to, ka komanda izcīnīja uzvaru ar deviņu punktu pārsvaru, Kurucs maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-1), kas šoreiz bija trešais sliktākais rādītājs Bruklinas sastāvā.

”Nets” šonakt maču pret ”Clippers”, kam nepalīdzēja vairāki svarīgi spēlētāji, uzsāka lieliski un tā ievadā izvirzījās vadībā ar 10:2. Pirmās ceturtdaļas turpinājumā, veicot 23:9 izrāvienu un gūstot 45 punktus, Bruklina pabeidza pirmo ceturksni ar 21 punkta pārsvaru – 45:24. Tiesa pirmā puslaika beigās Losandželosa samazināja rezultāta starpību līdz desmit punktiem un, dodoties lielajā pārtraukumā, atradās iedzinējas lomā vairs vien ar 11 punktiem – 63:74. Kurucs pirmajās divās ceturtdaļās neizdarīja nevienu metienu pa grozu.

Otrā puslaika ievadā Kurucs izpildīja savu pirmo metienu, taču viņa izdarītais tālmetiens bija neprecīzs. Tikmēr Kavai Lenards guva 11 punktus pēc kārtas un panāca neizšķirtu (74:74). Neilgu laiku pēc tam ”Nets”, piecas minūtes līdz trešā ceturkšņa beigām savus pirmos punktus mačā gūstot Kurucam, atkal attālinājās no pretiniekiem un panāca deviņu punktu pārsvaru – 90:81. Trešās ceturtdaļas beigās Kurucs iemeta vēl divus punktus, bet ”Clippers” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (94:95) un sagaidīja pēdējo ceturksni ar tikai četru punktu deficītu – 94:98. Pēdējās ceturtdaļas sākumā gan Bruklina veica 10:2 izrāvienu un panāca 12 punktu pārsvaru, kas beigu beigās ļāva ”Nets” izcīnīt uzvaru ar 129:120. Kurucs pēdējā spēles nogrieznī realizēja tālmetienu.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Keriss Leverts, kurš guva 27 punktus un atdeva 13 rezultatīvas piespēles (jauns NBA karjeras rekords). Tikmēr 25 punktus pretinieku grozā iemeta Džo Heriss. Savukārt ”Clippers” sastāvā rezultatīvākais ar 39 gūtiem punktiem bija Kavai Lendards.

Bruklina ar bilanci 34-36 šobrīd ieņem septīto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā un jau ir nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs. Tikmēr Losandželosa ar bilanci 47-23 joprojām saglabā Rietumu konferences vicelīderes godu.

”Nets” līdz regulārās sezonas beigām vēl ir atlikušas divas spēles – 11. augustā pulksten 20:00 pret Orlando ”Magic” un 14. augustā pulksten 2:00 pret Portlendas ”Trail Blazers”.