Kurucs izslēgšanas spēles sāk ”Nets” sākumsastāvā, Bruklina pirmajā mačā piedzīvo sagrāvi (VIDEO)

18/08/2020 02:28

Pamatīgu sagrāvi Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas spēļu ievadā šonakt piedzīvoja latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, kas Austrumu konferences pirmās kārtas pirmajā mačā pret pašreizējo NBA čempioni Toronto ”Raptors” ielaida 73 punktus jau pirmajā puslaikā un cieta sakāvi ar 110:134.

Rodions Kurucs šonakt devās laukumā ”Nets” sākumsastāvā, taču sakrātās sešu piezīmju normas dēļ laukumā pavadīja tikai 16 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā guva sešus punktus (2p. 3/3, 3p. 0/2). Tāpat latvietis izcīnīja arī sešas atlēkušās bumbas, kā arī izdarīja divas rezultatīvas piespēles un pieļāva divas kļūdas. Diemžēl Kurucs pabeidza spēli ar dalītu otro sliktāko +/- rādītāju komandā (-16).

”Raptors” jau no pašas spēles sākuma apliecināja savu favorītes statusu un mača ievadā izvirzījās vadībā ar 10:2. Bruklina atbildēja ar četriem gūtiem punktiem pēc kārtas un samazināja deficītu līdz -4, taču Toronto veica 8:0 izrāvienu un panāca jau 12 punktu pārsvaru. Lai gan ”Nets” iemeta sešus punktus pēc kārtas un samazināja atstatumu līdz sešiem punktiem, ”Raptors” pirmās ceturtdaļas turpinājumā vēl vairāk palielināja savu pārsvaru un pabeidza pirmo ceturksni ar 17 punktu vadību – 37:20. Otrās ceturdaļas ievadā Toronto palielināja pārsvaru līdz vairāk nekā 20 punktiem un pirmā puslaika turpinājumā vienubrīd panāca pat +33, tomēr līdz otrā ceturkšņa beigām Bruklina sadeldēja deficītu līdz 22 punktiem (73:51).

Lai gan otrā puslaika ievadā ”Nets” veica 8:3 izrāvienu un pietuvojās pretiniekiem līdz 17 punktu atstatumam, Toronto drīz vien atjaunoja vairāk nekā 20 punktu pārsvaru. Tiesa Bruklina atbildēja ar septiņiem gūtiem punktiem pēc kārtas un samazināja rezultāta starpību jau vairs tikai līdz -14. Turklāt trešās ceturtdaļas otrajā pusē ”Nets”, izdarot 6:0 izrāvienu, sadeldēja deficītu līdz deviņiem punktiem un pirms pēdējā ceturkšņa sākuma no ”Raptors” atpalika tikai ar 86:95. Ceturtās ceturtdaļas sākumā Bruklina pietuvojās pretiniekiem pat līdz septiņu punktu atstatumam, taču pēc tam Toronto veica 10:2 izrāvienu un panāca 15 punktu pārsvaru. Turklāt pēdējā ceturkšņa vidusdaļā ”Raptors” vēl izdarīja 11:0 izrāvienu un sasniedza +25, beigu beigās izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru ar 134:110 un izvirzoties vadībā sērijā ar 1-0.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 30 gūtiem punktiem šonakt bija Freds Vanvlīts, kurš realizēja astoņus no desmit tālmetieniem un atdeva 11 rezultatīvas piespēles. Tikmēr 22 punktus iemeta Seržs Ibaka, bet Paskāls Siakams izcēlās ar 18 punktiem un 11 rezultatīvām piespēlēm. Savukārt Bruklinas sastāvā rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Timotē Luvavu-Kabaro, kurš trāpīja sešus no deviņiem trīspunktniekiem un savāca septiņas bumbas zem groziem. Tikmēr Keriss Leverts atzīmējās ar 15 gūtiem punktiem un 15 rezultatīvām piespēlēm.

Sērijas otro spēli ”Nets” pret ”Raptors” aizvadīs jau rītvakar (19. augustā) pulksten 20:30 pēc Latvijas laika.