Kurucs negūst punktus, taču “Nets” pieveic Hārdena brigādi (VIDEO)

02/11/2019 03:50

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) divu zaudējumu sēriju šonakt pārtrauca latviešu uzbrucēja Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets”, kas savā laukumā ar 123:116 pieveica trīs uzvaras pēc kārtas izcīnījušo Hjūstonas “Rockets” un svinēja otro panākumu šosezon aizvadītajās piecās spēlēs.

Kurucs šoreiz spēlēja tikai pirmajā puslaikā un laukumā pavadīja deviņas minūtes un 16 sekundes, kuru laikā ar gūtiem punktiem neizcēlās. Latvietis pirmās ceturtdaļas beigās viena uzbrukuma laikā izdarīja divus neveiksmīgus metienus pa grozu un pēc pirmā no tiem izcīnīja vienu atlēkušo bumbu. Tāpat viņa rēķinā arī viena pieļauta kļūda, kā arī divas piezīmes un negatīvs +/– rādītājs (-6).

Pirms šī mača Kurucs šosezon vidēji bija guvis 3,5 punktus un savācis 3,3 bumbas zem groziem.

“Nets” veiksmīgi uzsāka šo spēli un pirmajās vairāk nekā astoņas minūtēs tikai vienu reizi nonāca iedzinējas lomā (13:14). Nedaudz vairāk nekā trīs ar pusi minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām mājinieki panāca tobrīd spēlē lielāko pārsvaru (23:18), taču “Rockets” ļoti veiksmīgi aizvadīja pēdējās pirmā ceturkšņa minūtes un pabeidza pirmo ceturtdaļu ar deviņu punktu handikapu – 33:24.

Lai gan Hjūstona turpināja spēlēt rezultatīvi arī otrā ceturkšņa sākumā un pēc tajā nospēlētām nedaudz vairāk nekā trim ar pusi minūtēm panāca tobrīd lielāko pārsvaru mačā (45:30), laukuma saimnieki nenolaida rokas. “Nets” pirmā puslaika turpinājumā atspēlējās (55:55) un atguva vadību (57:55), dodoties pārtraukumā ar divu punktu pārsvaru – 61:59.

Otrā puslaika ievadā “Rockets” uz brīdi atkal pārņēma vadību (64:63), bet Bruklina pēc tam atkal nonāca priekšā un nepilnas četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām panāca uz tablo desmit punktu pārsvaru – 83:73. Pašā ceturkšņa izskaņā mājinieki divreiz panāca pat +15, ko gan nespēja saglabāt pirms izšķirošās ceturtdaļas (95:83).

Kaut gan pēdējā ceturkšņa sākumā Hjūstona divreiz samazināja rezultāta starpību līdz astoņiem punktiem, “Nets” abās reizēs izdevās atgūt divcipara skaitļa pārsvaru uz tablo un neatļaut pretiniekiem strauji pietuvoties. Nepilnas divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika noslēguma viesi sadeldēja deficītu līdz pieciem punktiem (106:111), taču Bruklina nosargāja uzvaru un beigās svinēja panākumu ar 123:116.

Lidz ar to “Nets” pārtrauca divu zaudējumu sēriju un izcīnīja otro uzvaru šosezon aizvadītajās piecās spēlēs, pārtraucot “Rockets” trīs uzvaru sēriju un sagādājot pretiniekiem tikai otro neveiksmi šosezon.

Bruklinai šis panākums šobrīd ir ļāvis pakāpties uz sesto vietu Austrumu konferencē, kamēr Hjūstonai piedzīvotā neveiksme likusi noslīdēt uz Rietumu konferences desmito pozīciju.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija Torīns Prinss, kurš, realizējot sešus tālmetienus, kopā guva 27 punktus un savāca 12 atlēkušās bumbas. Tāpat “Nets” sastāvā 20 gūto punktu robežu pārsniedza arī Keriss Leverts (25) un Kairijs Ērvings (22). Tikmēr “Rockets” nometnē Džeimss Hārdens guva 36 punktus, bet Rasels Vestbruks sameta 27 punktus. Turklāt katrs no viņiem izcīnīja arī astoņas bumbas.

Nākamais mačs “Nets” būs jāaizvada jau naktī no šodienas uz rītdienu – pulksten 01:00 viesos pret sezonu neveiksmīgi uzsākušo Detroitas “Pistons”.