Kurucs nesavalda emocijas un tiek izraidīts no zāles, “Nets” noslēdz sezonu (VIDEO)

24/04/2019 07:36

Latvijas basketbolists Rodions Kurucs otrdien iemeta 14 punktus un tika izraidīts no zāles, kamēr viņa pārstāvētā Bruklinas “Nets” komanda noslēdza šo Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonu.

Izslēgšanas turnīra Austrumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē “Nets” izbraukumā ar rezultātu 100:122 (15:32, 16:28, 33:35, 36:27) pārliecinoši piekāpās Filadelfijas “76ers”, sērijā līdz četrām uzvarām ciešot neveiksmi ar 1-4.

Kurucs iepriekšējā spēlē palika uz rezervistu soliņa, tomēr otrdien atgriezās laukumā un nospēlēja 15 minūtes – visas otrajā puslaikā. Viņš grozā raidīja divus no pieciem divpunktu metieniem, divus no trim trejačiem un četrus no pieciem “sodiņiem”.

Vēl Latvijas basketbolista kontā septiņas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba un trīs piezīmes. Kamēr viņš bija laukumā, “Nets” iemeta par 11 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija otrais labākais rādītājs komandā.

“Nets” komandā rezultatīvākais ar 21 punktu bija no rezervistu soliņa nākušais Rondijs Holiss-Džefersons, kamēr 18 punktus pievienoja Keriss Leverts.

Savukārt Filadelfijas komandā ar 23 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām izcēlās Žoels Embīds, bet 13 punkti Benam Simonsam.

Lielā mērā spēles liktenis tika izšķirts jau pirmajā puslaikā. “76ers” maču iesāka lieliski – mājinieki teju sešas minūtes “Nets” basketbolistiem neļāva gūt ne punkta, izvirzoties vadībā ar 14:0, bet pēc deviņām spēlētām minūtēm rezultāts bija 25:3.

Savukārt pirmo puslaiku “76ers” noslēdza ar iespaidīgu 29 punktu pārsvaru (60:31). Otrajā puslaikā “Nets” vienībai neizdevās mainīt cīņas ritējumu, bet spēlē iesaistījās rezervisti. Filadelfijas vienība otrā puslaika ievadā ieguva pat teju 40 punktu vadību, bet pēc tam Kurucs trešajā ceturksnī minūtes laikā guva astoņus punktus pēc kārtas, kas gan cīņas gaitu tāpat nemainīja.

Pašā spēles izskaņā Kurucs iesaistījās asumos ar Džonā Boldenu, kurš bloķēja Latvijas basketbolista metienu. Strīdā iejaucās arī Džanans Musa (“Nets”) un Gregs Monro (“76ers”). Noslēgumā tiesneši lēma par visu četru spēlētāju izraidīšanu no zāles.

“Nets” komanda NBA izslēgšanas turnīrā atgriezās pēc trīs gadu pārtraukuma. Austrumu konferences kopvērtējumā tā ar 42 uzvarām 82 spēlēs bija sestā, kamēr “76ers” ar 51 panākumu ierindojās trešajā pozīcijā.

Pērn otro gadu pēc kārtas par NBA čempioniem kļuva Goldensteitas “Warriors”, kas finālsērijā ar 4-0 pieveica Klīvlendas “Cavaliers”.