Kurucs “Nets” sastāvā atgriežas ar uzvaru, Bertānam lielākais spēles laiks šosezon (VIDEO)

05/11/2018 08:03

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) trešo zaudējumu šosezon piedzīvojusi latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs”, savukārt Bruklinas “Nets” sastāvā laukumā atkal devās līgas debitants Rodions Kurucs.

“Spurs” (bilance 6-3) šonakt savā laukumā negaidīti ar rezultātu 110:117 (26:36, 28:27, 20:28, 36:26) piekāpās vienai no Austrumu konferences pastarītēm Orlando “Magic” (3-6), turklāt vēl pēdējās ceturtdaļas sākumā viesu pārsvars bija sasniedzis graujošos 26 punktus (103:77). Pateicoties iespaidīgam izrāvienam perioda turpinājumā, Sanantonio vienība 101 sekundi pirms pamatlaika beigām pietuvojās līdz 108:113, taču vēl vairāk apdraudēt “Magic” pozīcijas mājiniekiem neizdevās.

Bertāns otro reizi šosezon devās “Spurs” starta pieciniekā un laukumā pavadītajās 25:35 minūtēs (sezonas rekords) guva astoņus punktus (2p. 1/3, 3p. 2/7). Uzbrucēja rēķinā arīpiecas atlēkušās bumbas un viena kļūdu. Dāvim arī kopā ar Marko Belinelli dalīts sliktākais +/- rādītājs komandā -12.

Sanantonio vienībā rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Demārs Derouzans, bet no rezervistu soliņa ar attiecīgi 16 un 15 punktiem palīdzēja Patriks Milzs un Belinelli. Viesu rindās ar 26 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām izcēlās Ārons Gordons.

Jāatzīmē, ka “Magic” ar panākumu šonakt tādējādi ne tikai pārtrauca četru zaudējumu sēriju, bet arī liedza “Spurs” gūt piekto panākumu pēc kārtas.

Tikmēr ceturto maču šosezon NBA laukumos aizvadīja Rodions Kurucs, palīdzot Bruklinas “Nets” (4-6) savā laukumā ar rezultātu 122:97 (18:21, 33:26, 41:28, 30:22) pārliecinoši pieveikt Filadelfijas “76ers” (6-5).

Kurucs laukumā devās 3:09 pirms mača beigām pie rezultāta 112:91 mājinieku labā. 20 gadus vecais latvietis paguva atzīmēties ar diviem punktiem (2p. 1/1, 3p. 0/1) un divām bumbām zem groziem. Šī Rodionam bija pirmā spēle NBA kopš 21. oktobra cīņas pret Indiānas “Pacers”, kurā Kurucs iedzīvojās potītes savainojumā.

“Nets” rindās ar gūtu 21 punktu rezultatīvākie bija Rondejs Holiss-Džefersons un D’Andželo Rasels, kamēr 20 punktus pievienoja Keriss Levērts. Filadelfijas kluba sastāvā ar “double-double” rādītājiem izcēlās abi līderi Bens Simonss (20 punkti + 12 bumbas zem groziem) un Džoels Embīds (16+15).