Kurucs notraipījis Bruklinas skaisto mundieri un pielicis punktu “Nets” vasaras svinībām

Rodions Kurucs, sportazinas.com
Rodions Kurucs | Foto: AFP

Jau vēstīts, ka Latvijas basketbolists Ņujorkā iekūlies skandālā. 21 gadu vecais uzbrucējs, kurš iepriekšējā sezonā pārsteidza daudzus, nostabilizējoties Bruklinas “Nets” sākumsastāvā, šonedēļ tika arestēts, jo viņa nu jau bijusī draudzene pavēstīja policijai, ka Kurucs viņu žņaudzis.

Ņujorka un jauns latviešu basketbolists, amerikāņu meitene, policija – pazīstams scenārijs? Vai Kurucs devies “Porziņģa pēdās”? Kārtējais gadījums, kad labi atalgots sportists iekūlies nepatikšanās, bet par cietušo uzdodas jauna sieviete, kuras nolūki nav visai skaidri.

Visticamāk, lieta ir baltiem diegiem šūta, jo Kuruca advokāts jau atklājis, ka notikums, par kuru sacelts tracis, noticis pirms vairākiem mēnešiem, bet abu attiecības pēc incidenta turpinājušās vēl labu laiciņu. Meitene uz policiju devusies tikai tad, kad attiecības izjukušas. Atriebība? Finansiālas kompensācijas meklēšana? Iespējams, viss presē attainots sliktāk kā patiesībā, bet nav noliedzams, ka fakts par Kuruca arestēšanu vilksies līdzi viņam visu karjeru.

Tāpat tas ietekmē viņa pārstāvētās Bruklinas “Nets” tēlu, jo sabiedrība gaida, vai līga pret basketbolistu vērsīsies, piemēram, piemērojot diskvalifikāciju. Tikai atcerieties, kas notika ar krievu hokejistu Vjačeslavu Voinovu, kad viņš mājās iekaustīja savu sievu, kura gan vēlāk iesniegumu atsauca – viņš saņēma vairāku gadu diskvalifikāciju no līgas, zaudēja miljonus un atgriezās Krievija… Šobrīd vienīgais Bruklinas vadības paziņojums liecina, ka šādas lietas komanda uztver ļoti nopietni, iegūstot vairāk informācijas par atgadījumu.

Kas ir sliktākais, kas šobrīd var notikt ar Kurucu? Notiek izmeklēšana, bet tiesa izdevusi lēmumu, kas liedz Kurucam tuvoties bijušajai draudzenei. Kuruca advokāta izteikumi, ka lietai nav fizisku pierādījumu nenozīmē, ka pret to tā attieksies arī komisārs Ādams Silverss, kuram ir visas tiesības uz izmeklēšanas laiku apturēt basketbolista līgumu ar “Nets”, aizliedzot viņam doties laukumā.

“Ņujorkā ir divu veidu NBA komandas: viena, kas nepārtraukti runā par kluba kultūru, bet otra, kas tiešām mēģina, veido un uztur tādu,” Ņujorkas basketbola komandu apskatnieks Frenks Isola pauž viedokli savā rakstā “The Athletic”. “Atšķirība starp Bruklinas “Nets” un Ņujorkas “Knicks” ir tāda, ka iepriekšējo sezonu “Knicks” pavadīja iepakojot un cenšoties pārdod domu par koncepta maiņu, kamēr “Nets” izcīnīja uzvaras, iekļuva “play-off” un sadeva visiem brīvo aģentu tirgū.”

Rodions Kurucs, sportazinas.com
“Nets” ģenerālmenedžeris Šons Markss un Rodions Kurucs | Foto: Nets.com

Kā zināms, “Nets” sastāvam šajā vasarā pievienoja divas līgas superzvaigznes Kevinu Durantu un Kairiju Ērvingu, tomēr Durants gaidāmo sezonu izlaidīs, jo vēl atgūstas no Ahilleja cīpslas plīsuma. Tas paver labas iespējas spēlēt Kurucam, vismaz tikpat daudz cik iepriekšēja sezonā.

Pēc iepriekšējās sezonas beigām, komandas galvenais treneris Kenijs Atkinsons sacīja: “Ja salīdzina, kur atrodamies šobrīd, ar to vietu, kur bijām pirms trīs gadiem – esam pārvietojušies gaismas gadus uz priekšu.” Un tas tika sacīts vēl pirms Duranta un Ērvinga pievienošanas sastāvam, tomēr neilgi pirms komandas treniņnometnes skaistā vasara un svētki, kurus svinēja “Nets” vadība, ir pārvērtušies vismaz nelielās paģirās pie tā paša svētku galda.

“”Nets” dzīves labākā vasara, tomēr piedzīvojusi neglītu pagriezienu, un pēkšņi, kluba ģenerālmenedžerim Šonam Marksam un trenerim Atkinsonam vienības noturēšana uz “pareizā ceļa” kļuvusi izaicinājumiem pilna,” turpina Isola. Kā zināms, vispirms 25 spēļu diskvalifikāciju saņēma vasarā parakstītais Kuruca konkurents Vilsons Čendlers, kurš tika pieķerts steroīdu lietošanā. Tagad Čendlera plaši apspriestajai lietai pievienojas Kuruca “žņaugšanas skandāls.”

“Viss pozitīvais, kas saistījās ar “Nets”, šobrīd dēļ diviem ar basketbolu nesaistītiem incidentiem ar sešu dienu pārtraukumu, var nozīmēt, ka nepatikšanas “Barclay Center” gaidāmajā treniņnometnē, kura sāksies pēc trīs nedēļām, ir tuvu. Ne Čendlers, ne Kurucs nav zvaigznes: abi ir rezerves opcijas. Abu basketbolistu neskaidrais statuss var likt Bruklinai izskatīt alternatīvas rezerves uzbrucēju pozīcijās. Komanda varētu parakstīt bijušo komandas līderi Džo Džonsonu, kurš jau atradījies vairākiem klubiem. Tāpat aktualizējas Karmelo Entonija nonākšana “Nets”, ja arī Kurucs nevarēs spēlēt,” raksta apskatnieks.

Kurucs sagādājis problēmas ne tikai sev, bet arī komandai. Latvijas basketbola līdzjutējiem jācer, ka basketbolists tiks attaisnots, un dūmi šoreiz ir bez uguns. Ir teiciens, ka jaunība ir slimība, kura jāpārslimo. Grūti paredzēt, kā jauna basketbolista nonākšana policijas redzeslokā, saslēgšana rokudzelžos var ietekmēt sniegumu laukumā. Kurucs var kļūt vēl niknāks. Tāpat nav skaidrs, kā mainīsies Atkinsona un Marksa attieksme pret jauno censoni. Nav izslēgts, ka jaunajam miljonāram piemēros sankcijas, tomēr “Nets” sev kājā nešaus – Kurucs ir vērtīgs aktīvs kluba aptverē, un vērtīgāks var kļūt tikai esot laukumā nevis tiesas zālē. Nevar aizmirst, ka Kuruca pievienošana komandai iepriekšējā vasarā novērtēta ar lielu plusa zīmi, kluba vadībai saņemot lielas uzslavas.

Kuruca draudzene vērsusies policijā pēc tam, kad pajuka abu attiecības

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par