Kurucam 50% tālmetienos un strīdīga tehniskā piezīme “Nets” trešajā uzvarā pēc kārtas (VIDEO)

07/01/2019 00:43

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs svētdien pēc Latvijas laika agrajā mačā kaldināja viņa pārstāvētās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Bruklinas “Nets” trešo uzvaru pēc kārtas, ar 117:100 apspēlējot Čikāgas “Bulls” komandu.

Kurucs laukumā pavadīja 19 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā latvietis realizēja divus no četriem tālmetieniem, bet abus divpunktu metienus netrāpīja. Tas viņam kopumā deva sešus punktus. Vēl uzbrucējs tika pie piecām atlēkušajām bumbām, vienas rezultatīvas piespēles, vienas pārtvertās bumbas un vienas kļūdas.

Latvijas basketbolists šajā spēlē 12. reizi sezonā izgāja starta pieciniekā, bet mača laikā izpelnījās arī tehnisko piezīmi, kas viņam bija trešā šosezon.

Rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā ar 28 punktiem bija D’Andželo Rasels, bet 20 punktus guva Demarē Kerols. Tikmēr “Bulls” rindās ar 27 punktiem atzīmējās Zeks Lavīns, bet 17 punktus pievienoja Bobijs Portiss.

Spēles ievadā uz īsu brīdi “Nets” atradās iedzinējos, tomēr pirmo ceturtdaļu spēja noslēgt sev par labu. Neskatoties uz to, pirmais puslaiks beidzās ar rezultātu 55:55 un viss mača turpinājumā sākās no jauna. Spēles atlikušajās divās ceturtdaļās labāka gan izrādījās “Nets”, kas arī spēja nosargāt drošu uzvaru.

“Nets” šobrīd ir trīs uzvaru sērija, kā arī pēdējos septiņos mačos izcīnītas piecas uzvaras. Tas Kuruca pārstāvētajai vienībai ļauj atrasties Austrumu konferences izslēgšanas spēļu zonā jeb septītajā pozīcijā.

Kurucs 21. decembra mačā pret Indiānas “Pacers” uzstādīja savu NBA karjeras gūto punktu rekordu, sametot 24 punktus, bet divas dienas vēlāk pret Fīniksas “Suns” viņš atzīmējās ar pirmo “double-double” jeb 16 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām. Kopumā Kuruca NBA karjerā ir divi “double-double”, jo otrais tika sasniegts 26. decembrī pret Šarlotas “Hornets” (13 punkti un 12 bumbas zem groziem).

Nākamo spēli Bruklinas komanda aizvadīs 8. janvārī, viesos cīnoties ar Bostonas “Celtics” vienību, bet pēc tam 10. janvārī sekos mačs savā laukumā ar Atlantas “Hawks”.