Kurucs skaisti iedanko, “Nets” vēl viens zaudējums Attīstības līgā (VIDEO)

01/12/2019 21:20

Latviešu basketbolista Rodiona Kuruca rezultatīvs sniegums neglāba viņa pārstāvēto Longailendas “Nets” no zaudējuma Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Attīstības līgas spēlē.

“Nets” ar 114:116 (25:43; 28:23; 33:25; 28:25) piekāpās Menas “Red Claws”.

Kurucs laukumā pavadīja 31 minūti, kuru laikā iemeta 16 punktus pretinieku grozā, ka arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un izdarīja četras piespēles. Par komandas rezultatīvāko basketbolistu kļuva Henrijs Elensons ar 25 punktiem, savukārt pretinieku nometnē 24 punkti Jante Matena kontā.

Spēles laikā Kurucs izcēlās ar skaistu epizodi. Noslēdzošajā ceturtdaļā latvietis pārtvēra bumbu un devās ātrā pretuzbrukumā, ietriecot bumbu grozā no augšas.

Trīs mačos Attīstības līgā Kurucs atzīmējies ar vidēji 11,7 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un 3,7 piespēlēm. Astoņās spēlēs Longailendas komanda izcīnījusi tikai vienu uzvaru un šobrīd ieņem 14 vietu Austrumu konferencē.

Kurucam šī ir otrā sezona “Nets” organizācijā. Pagaidām latvietim neizdodas noturēt iepriekšējā sezonā parādīto līmeni. Viņš desmit NBA spēlēs vidēji guvis 2,3 punktus un izcīnījis 2,2 atlēkušās bumbas, līdz ar ko Bruklinas komanda vairākkārt nosūtījusi viņu uz fārmklubu Attīstības līgā.

Savukārt Anžeja Pasečņika pārstāvētā Vašingtonas “Capital City Go-Go” mājās ar rezultātu 123:117 (30:26, 37:26, 26:34, 30:31) uzveica Šarlotas “Hornets” fārmklubu Grīnsboro “Swarm”.

Pasečņiks laukumā pavadītajās 23 minūtēs realizēja sešus no septiņiem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem.

Viņa kontā bija arī piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viens bloķēts metiens, divas kļūdas un viena piezīme. Vašingtonas komanda ar Pasečņiku laukumā iemeta par 20 punktiem vairāk, nekā ielaida, kas bija dalīts labākais rezultāts.

Vašingtonas vienībā ar 25 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Džeilens Džounss.

“Capital City Go-Go” ar piecām uzvarām deviņos dueļos Austrumu konferencē ieņem sesto vietu.

Pasečņiks ar “Wizards” noslēdza “Exhibit 10” tipa līgumu, kas paredz, ka viņš saņems minimālo atalgojumu. Tāpat basketbolists bonusos var nopelnīt līdz pat 50 000 ASV dolāru (45 000 eiro). Šī tipa līgums NBA komandām savā sistēmā ļauj paturēt vairāk spēlētāju nekā atļauts pieteikt līgas spēlēm. Tāpat tas nākotnē var pārkvalificēties par pilnvērtīgu NBA līgumu.

“Exhibit 10” tipa līgumu var noslēgt tikai tās NBA komandas, kuru fārmklubi spēlē attīstība līgā. Viens NBA klubs vienlaicīgi drīkst noslēgt ne vairāk kā sešus “Exhibit 10” tipa līgumus.