Kurucs tiek laukumā spēles izskaņā ”Nets” neveiksmē, Dalasa apspēlē ”Heat” (VIDEO)

02/01/2021 04:50

Trešo zaudējumu jaunajā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonā šonakt piedzīvoja Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, kas, latviešu basketbolistam dodoties laukumā spēles izskaņā, savā laukumā ar 96:114 cieta sakāvi pret Atlantas ”Hawks”.

Rodions Kurucs devās laukumā pašā mača izskaņā un nospēlēja trīs minūtes, kuru laikā izdarīja vienu tālmetienu, aizmetot to garām grozam, un palika bez gūtiem punktiem. Latvietis atzīmējās ar vienu izcīnītu atlēkušo bumbu un maču pabeidza ar negatīvu +/- rādītāju (-4).

Bruklina mačā pret ”Hawks” jau pašā spēles sākumā nonāca iedzinējas lomā ar 4:10 un pabeidza pirmo ceturtdaļu ar sešu punktu deficītu (23:29). Otrā ceturkšņa ievadā ”Nets” divreiz samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem, taču viesi veica 17:3 izrāvienu, kas palīdzēja viņiem panākt 16 punktu vadību (48:32) un noslēgt pirmo puslaiku ar deviņu punktu pārsvaru – 61:52.

Lai gan trešās ceturtdaļas pirmajā pusē Atlantai izdevās gandrīz atjaunot iepriekš iegūto pārsvaru (72:58), vēlāk mājinieki veica 7:0 izrāvienu un sadeldēja deficītu līdz -6. Tiesa ”Hawks” nepalika atbildi parādā, izdarot 15:2 izrāvienu un sagaidot pēdējās 12 pamatlaika minūtes ar 16 punktu vadību – 89:73. Viesi uzvarēja pēdējo ceturtdaļu ar divu punktu pārsvaru un beigu beigās svinēja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 114:96.

Atlantas sastāvā rezultatīvākais ar 23 gūtiem punktiem bija Deandrē Hanters. Tikmēr Trejs Jangs pievienoja 21 punktu un atzīmējās ar septiņām rezultatīvām piespēlēm. Uzvarētāju rindās visi sākumsastāva spēlētāji šoreiz guva vismaz 12 punktus. Tikmēr Bruklinas sastāvā rezultatīvākais ar 28 punktiem bija Kevins Durants, bet Kairijs Ērvings, iemetot 18 punktus un savācot 11 bumbas zem groziem, izcēlās ar ”double-double”.

Nākamo spēli ”Nets’ aizvadīs pēc divām dienām (4. janvārī), kad pulksten 1:00 savā laukumā uzņems Dāvja Bertāna un Anžeja Pasečņika pārstāvēto Vašingtonas ”Wizards”, kas šonakt, spēlējot bez Rasela Vestbruka, izbraukumā ar 130:109 sagrāva Minesotas ”Timberwolves” un svinēja pirmo panākumu sezonā.

Tikmēr otro uzvaru jaunajā NBA sezonā šonakt izcīnīja Dalasas ”Mavericks”, kas joprojām spēlējot bez savainotā Kristapa Porziņģa, mājās ļoti mazrezultatīvā mačā ar 93:83 apspēlēja Maiami ”Heat” un svinēja tikai otro panākumu šosezon aizvadītajos piecos mačos.

Dalasa mačā pret ”Heat” pirmās ceturtdaļas otrajā daļā trīsreiz panāca astoņu punktu pārsvaru, taču viesi pirmā ceturkšņa pašās beigās guva četrus bezatbildes punktus un līdz pirmās ceturtdaļas beigām samazināja rezultāta starpību līdz -4 (16:20). Tiesa otrā ceturkšņa ievadā ”Mavericks” vēlreiz panāca astoņu punktu vadību un, beidzoties pirmajam puslaikam, jau bija priekšā pretiniekiem ar 15 punktu pārsvaru – 46:31.

Trešās ceturtdaļas ievadā Dalasa veica 10:2 izrāvienu un mazliet vēlāk panāca jau 24 punktu vadību (64:40). Kaut gan līdz trešā ceturkšņa beigām viesi nedaudz samazināja rezultāta starpību (53:73) un mērķtiecīgi turpināja pakaļdzīšanos arī pēdējā ceturtdaļā, pēc nonākšanas iedzinējos ar -24 sadeldējot deficītu līdz -9, ”Mavericks” tomēr nosargāja pārsvaru un izcīnīja uzvaru ar 93:83.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Luka Dončičs, kurš, gūstot 27 punktus un izcīnot 15 atlēkušās bumbas, pirmo reizi sezonā savāca ”double-double”. Tikmēr Tims Hārdevejs pievienoja 18 punktus. Savukārt ”Heat” rindās rezultatīvākais bija Bams Adebajo, kurš, gūstot 19 punktus un savācot 11 bumbas zem groziem, arī izcēlās ar ”double-double”. Kamēr Džimijs Batlers aizmeta garām visus metienus no spēles un iemeta tikai divus punktus.

Arī ”Mavericks” nākamais mačs paredzēts pēc divām dienām (4. janvārī), kad pulksten 3:00 būs jāaizvada cīņu izbraukumā pret Čikāgas ”Bulls”, kas šonakt viesos ar 96:126 cieta sagrāvi pret Milvoki ”Bucks”.