Kurucs tiek pie punktiem, ”Nets” aizvada aizraujošu maču pret ”Heat” (VIDEO)

01/03/2020 06:05

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt ceturto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja latviešu basketbolista Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas ”Nets”, kas mačā pret Maiami ”Heat” pēdējā ceturtdaļā sadeldēja vairāk nekā desmit punktu deficītu, tomēr nespēja galotnē izglābties no sāpīgas neveiksmes viesos ar 113:116.

Rodions Kurucs šonakt laukumā pavadīja 12 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā guva divus punktus (2p. 1/1, 3p. 0/1), izcīnīja divas atlēkušās bumbas, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli un pārtvēra vienu bumbu. Latvietis nepieļāva nevienu kļūdu, taču nopelnīja trīs personīgās piezīmes un maču pabeidza ar sliktāko +/- rādītāju komandā (-15).

Abas komandas maču uzsāka ļoti līdzvērtīgi un ilgu laiku nespēja panākt ievērojamu pārsvaru. Tuvojoties pirmās ceturtdaļas beigām, ”Nets” veica 6:0 izrāvienu un pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā ar četru punktu handikapu, taču mājinieki līdz ceturkšņa beigām starpību uz tablo sadeldēja līdz trim punktiem – 24:27. Lai gan Bruklina otrās ceturtdaļas ievadā panāca +5, ”Heat” drīz vien atguva vadību un pirmo puslaiku pabeidza ar astoņu punktu pārsvaru – 57:49.

Pēc puslaika pārtraukuma abas komandas demonstrēja ļoti rezultatīvu sniegumu un trešajā ceturksnī abas pārsniedza 30 gūto punktu robežu. Maiami trešās ceturtdaļas sākumā panāca +12, bet viesi pēc tam sadeldēja deficītu līdz sešiem un pat pieciem punktiem. Tiesa ”Heat” trešo ceturksni pabeidza ar 11 punktu pārsvaru (91:80). Pēdējās ceturtdaļas ievadā mājinieki panāca +14, taču Bruklina nepadevās un pamatlaika beigās samazināja deficītu līdz minimumam. Beigās gan Maiami tomēr nosargāja uzvaru un svinēja panākumu ar 116:113.

Uzvarētāju sastāvā ar 21 punktu rezultatīvākais bija Kendriks Nuns, bet 19 punktus un desmit atlēkušās bumbas pievienoja slovēnis Gorans Dragičs. Savukārt pretinieku rindās līdera lomu savainotā Kairija Ērvinga vietā uzņēmās Spensers Dinvidijs, kurš izcēlās ar 25 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm.

”Heat” tas bija otrais panākums pēc divu zaudējumu sērijas pārtraukšanas un trešā uzvara pēdējās piecās spēlēs. Savukārt ”Nets” cieta jau ceturto neveiksmi pēc kārtas. Maiami ar bilanci 38-22 šobrīd ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē, kamēr Bruklina tajā pašā konferencē ar bilanci 26-33 ir astotajā pozīcijā.

Nākamo maču ”Nets” aizvadīs vien pēc trim dienām (4. martā), kad pulksten 2:30 viesosies pie vienas no Austrumu konferences līderēm Bostonas ”Celtics” (41-17).