Kurucs un Lomažs rezultatīvi Spānijas augstākās līgas spēlē

16/10/2022 23:28
Artūrs Kurucs

Latvijas basketbolisti Artūrs Kurucs un Rihards Lomažs svētdien guva pa sešiem punktiem savstarpējā Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē.

Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” viesos ar rezultātu 97:83 (29:21, 31:22, 15:19, 22:21) uzvarēja Saragosas “Casademont” ar Lomažu ierindā. Kurucs 28 minūtēs un 56 sekundēs grozā raidīja divus no četriem tālmetieniem, bet nerealizēja abus divpunktu metienus. Latvieša rēķinā bija arī viena atlēkusī bumba, četras rezultatīvas piespēles, divas kļūdas, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, viena piezīme, labākais +/- rādītājs komandā (+25) un seši efektivitātes koeficienta punkti.

Lomažs spēlēja 20 minūtes un 42 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no četriem divpunktu metieniem, kā arī pusi no saviem izpildītajiem diviem tālmetieniem un soda metieniem. Viņš arī atdeva vienu rezultatīvu piespēli, četrreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie negatīva +/- rādītāja (-7). Pa 19 punktiem Vitorijas komandā guva Roks Giedraitis un Metjū Kostello, kamēr laukuma saimniekiem 22 punktus guva Santjago Justa.

Jau ziņots, ka sestdien Rodions Kurucs guva 12 punktus, kamēr viņa un Daira Bertāna pārstāvētā Seviljas “Real Betis” viesos ar 77:83 zaudēja “Fuenlabrada” ar Rodiju Mačohu sastāvā. Tikmēr Mārcim Šteinbergam bija trīs punkti Manrezas “Baxi” zaudējumā 78:101 “Barcelona” vienībai.

“Baskonia” ar divām uzvarām četrās spēlēs ir septītā, “Real Betis”, “Fuenlabrada” un “Baxi” ar vienu uzvaru ir no 14. līdz 16.pozīcijai, bet “Casademont” ar četriem zaudējumiem ir priekšpēdējā starp 18 komandām. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-1 pieveica “Barcelona”.