Kurucs vēlreiz paliek bez punktiem, ”Nets” ļoti rezultatīvā mačā pieveic ”Pelicans” (VIDEO)

05/11/2019 05:19

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt latviešu basketbolists Rodions Kurucs otro reizi pēdējo trīs spēļu laikā palika bez gūtiem punktiem, taču viņa pārstāvētā Bruklinas ”Nets” guva 135 punktus un mājās ļoti rezultatīvā mačā pieveica Rietumu konferences pastarīti Ņūorleānas ”Pelicans”.

Kurucs laukumā pavadīja 7 minūtes un piecas sekundes, kuru laikā izpildīja vienu neveiksmīgu divpunktu metienu (1p. 0/0, 2p. 0/1, 3p. 0/0) un neguva nevienu punktu. Latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, kā arī pārtvēra vienu piespēli un nopelnīja pozitīvu +/- rādītāju (+2).

Pirms šī mača Kurucs šosezon vidēji bija ticis pie 2,7 punktiem un 2,8 atlēkušajām bumbām spēlē, kas ir krietni mazāk nekā viņš iespēja pagājušajā sezonā.

”Nets” mača sakumā izvirzījās vadībā ar 5:0, taču viesi atbildēja ar diviem precīziem tālmetieniem un pārņēma vadību – 6:5. Gūstot vēlreiz piecus punktus pēc kārtas, nedaudz vēlāk Bruklina atguva vadību un panāca četru punktu pārsvaru (10:6). Lai gan ”Pelicans” drīz vien atjaunoja uz tablo neizšķirtu (14:14), mājinieki labāk aizvadīja pirmā ceturkšņa beigas un pēc pirmās ceturtdaļas atradās vadībā ar 33:27.

Bruklina guva piecus punktus arī otrā ceturkšņa sākumā un panāca 11 punktu pārsvaru (38:27), bet viesi atbildēja tieši ar to pašu un atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 38:38. Tiesa, veicot 15:3 izrāvienu, ”Nets” panāca 12 punktu handikapu (53:41) un pirmā puslaika izskaņā palielināja savu pārsvaru līdz 19 punktiem – 63:44. Kaut gan Ņūorleāna otrās ceturtdaļas noslēgumā samazināja starpību līdz 15 punktiem (65:50), laukuma saimnieki devās pārtraukumā 17 punktu vadībā – 67:50.

Otrā puslaika ievadā ”Pelicans” samazināja deficītu līdz 14 punktiem (53:67), taču Bruklina jau pavisam drīz atkal palielināja savu handikapu un sasniedza 20 punktu pārsvaru – 75:55. Trešās ceturtdaļas turpinājumā gan viesiem ievērojami izdevās samazināt rezultāta starpību. Vēlreiz sadeldējot deficītu līdz 14 punktiem (89:75) un trešā ceturkšņa beigās veicot 7:0 izrāvienu, Ņūorleāna pietuvojās līdz viena precīza tālmetiena atstatumam  (98:101) un pirms izšķirošās ceturtdaļas atpalika no ”Nets” atpalika tikai par sešiem punktiem – 98:104.

Lai gan pēdējā ceturkšņa sākumā Bruklina guva piecus punktus pēc kārtas un panāca 11 punktu pārsvaru (109:98), viesi vēlreiz samazināja deficītu līdz pieciem punktiem – 104:109. Ceturtās ceturtdaļas turpinājumā ”Pelicans” pietuvojās līdz divu punktu atstatumam (119:121), tomēr mājinieki neļāva Ņūorleānai pārņemt vadību un nosargāja uzvaru – 135:125. Līdz ar to ”Nets” izcīnīja otro uzvaru pēdējos divos mačos un svinēja trešo panākumu šosezon aizvadītajās septiņās spēlēs. Tikmēr ”Pelicans” piedzīvoja sesto neveiksmi sezonas aizvadītajos septiņos mačos.

Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Kairijs Ērvings, kurš guva 39 punktus un izdarīja deviņas rezultatīvas piespēles. Savukārt Keriss Leverts pievienoja 23 punktus, kamēr ar ”double-double” izcēlās Džarets Alens (iemeta 18 punktus un savāca desmit atlēkušās bumbas) un Torīns Prinss (guva 12 punktus un izcīnīja 11 bumbas zem groziem). Tikmēr Ņūorleānas rindās neapturams bija Brendons Ingrems, kurš realizēja 17 no 24 metieniem un iemeta 40 punktus.

Nākamo maču ”Nets” aizvadīs tikai pēc četrām dienām – 8. novembrī (pulksten 5:00 pēc Latvijas laika) viesos pret Portlendas ”Trail Blazers”.