Kurzemes derbijā apvienotajā čempionātā uzvaru gūst Ventspils

15/03/2022 21:19
Artūrs Ausējs

“Ventspils” otrdien savā laukumā svinēja uzvaru Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) spēlē. “Ventspils” mājās ar 94:71 (28:21, 24:15, 23:18, 19:17) pārspēja “Liepāju”.

Jau sākumā pēc diviem precīziem Kristapa Medisa soda metieniem mājinieki divās minūtēs panāca 12:0 pārsvaru, bet pēc Artūra Ausēja trīspunktu metiena nepilnās piecās spēlētās minūtēs ventspilnieki panāca 18:4 pārsvaru, un līdz trešās ceturtdaļas beigām rezultāta starpība pārsvarā svārstījās nedaudz starp desmit un 20 punktiem. Mājinieku rindās 15 punktus sakrāja Linards Jaunzems, pa 11 punktiem guva Mediss un Aurims Majausks, kuram arī sešas atlēkušās bumbas, pa desmit punktiem – Deniss Krestiņins un Ausējs.

Liepājniekiem rezultatīvākais ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un piecām kļūdām bija Roberts Bērziņš. Par punktu mazāk guva Kārlis Siliņš, kurš izcēlās ar deviņām atlēkušajām bumbām, bet pa desmit punktiem guva Zigmārs Raimo un Oskars Hlebovickis.

“Ventspils” ar 20 uzvarām un trim zaudējumiem turnīra tabulā ieņem otro vietu, kamēr “Liepāja” ar pieciem panākumiem 24 aizvadītos mačos ierindojas 12.pozīcijā. Mājinieki februārī izcīnīja sešas uzvaras pēc kārtas, taču marta pirmajā spēlē piekāpās Tallinas “Kalev”/”Cramo” ar 55:81. Savukārt pēdējā aizvadītajā spēlē “Ventspils” pārspēja Raplas “Avis Utilitas”, uzvarot ar 91:81.

Tikmēr Liepājas vienība divās pēdējās spēlēs piedzīvoja neveiksmes, zaudējot Nikolaja Mazura trenētajai “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits” ar 71:78 un Raplas “Avis Utilitas” ar 61:63. Pirmajā savstarpējā komandu mačā šosezon pārliecinošu uzvaru izcīnīja ventspilnieki, pārspējot “Liepāju” ar 98:73.

LIBL pamatturnīrā komandas līdz 20.martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās piedalīsies ceturtdaļfināla sērijās, uzvarētājus noskaidrojot divu spēļu summā. LIBL čempionus paredzēts noskaidrot finālčetrinieka turnīrā. Savukārt sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

LIBL čempionātā 2021./22.gada sezonā piedalās 14 komandas – sešas Latvijas vienības – “VEF Rīga”, “Ogre”, “Ventspils”, “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, “Latvijas Universitāte” un “Liepāja”, kā arī astoņas Igaunijas komandas – Tallinas “Kalev”/”Cramo”, Raplas “Avis Utilitas”, “Parnu Sadam”, “Tartu Universitāte”/”Maks & Moorits”, Rakveres “Tarvas”, Tallinas “Kalev”, “TalTech”/”Optibet” un Hābnēmes “Viimsi”.