Kvačovs pēc 0:20 pret Angliju: Rakstura ziņā izdarīts viss iespējamais, par spēles kvalitāti šobrīd runāt ir lieki

01/12/2021 16:38
Nokopēts
Romāns Kvačovs

Otrdienas spēle Anglijas pilsētā Donkasterā starp Latvijas un Anglijas sieviešu izlasēm Pasaules kausa kvalifikācijas cikla mačā bija cīņa starp profesionālēm un spēlētājām, starp kurām vairums lielajā futbolā sper vienus no pirmajiem soļiem, Latvijas izlases galveno treneri Romānu Kvačovu pēc mača citē Latvijas Futbola federācija (LFF).

Jau ziņots, ka otrdien D grupas mačā Latvija piekāpās Anglijai ar 0:20 (0:8). “Šis bija mačs starp profesionālēm un spēlētājām, starp kurām vairums lielajā futbolā sper vienus no pirmajiem soļiem. Neviena no laukumā izgājušajām mūsu futbolistēm nebija spēlējusi tik liela skatītāju skaita priekšā. Bija pieredzēti vairāki tūkstoši tribīnēs, bet 12…” par spēli saka Kvačovs.

Viņš uzsver skaļumu tribīnēs, kas traucēja dot norādījumus no laukuma malas: “Bija ļoti skaļi, pat nebija dzirdami mani norādījumi. Brīžiem es pats sevi nedzirdēju. Meitenēm nācās ļoti daudz lēmumu pieņemt pašām. Ja būtu dzirdams, ko saku priekšā, iespējams, mums visiem būtu mazliet vieglāk.” Viņš arī atzinīgi izsakās par pretiniecēm, bilstot, ka šāds pretinieks Latvijas izlasei vēl nekad nav bijis un ka Anglijas izlase spēlē fantastiski, kamēr Latvijas izlasē šobrīd notiek paaudžu maiņa un vidējais spēlētāju vecums komandā ir 20 gadi.

Kā ziņots, Latvijas izlase šim mačam gatavojās ar citādāku sastāvu, nekā ierasts. Kopumā sastāvā tika pulcētas uzreiz septiņas futbolistes bez iepriekšējās spēļu prakses valstsvienībā. Sastāvā dažādu iemeslu dēļ šoreiz nebija tādu ierasto pamatsastāva spēlētāju kā Karlīnas Miksones, Anastasijas Ročānes, Olgas Ševcovas, Renātes Fedotovas un Enijas Annas Vaivodes. “Mani priecēja, ka meitenes atdeva sevi līdz galam, nepadevās. Rakstura ziņā izdarīts viss iespējamais. Par spēles kvalitāti, kad pretim stājas šāda Anglijas izlase – ātra, tehniska, taktiski meistarīga, ar futbolistēm no lieliem klubiem -, šobrīd runāt ir lieki. Šī ir vēl viena jauna un vērtīga pieredze,” uzsver treneris pēc Latvijas izlases rekordzaudējuma.

Kvačovs bilst, ka laukumā vairākas meitenes devās bez iepriekšējas pieredzes izlasē. Tāpat viņš apstiprina, ka visas veiktās maiņas bija plānotas, jo tika gaidīta ļoti smaga spēle. Arī vārtsardžu maiņa bija iepriekš plānota. “Bija skaidrs, ka sitienu būs daudz, tāpēc gribējām, lai šajā situācijā vārtsardzes nospēlē katra pa puslaikam,” skaidro treneris.

Aizvadītajā spēlē debiju valstsvienībā pieredzēja uzreiz piecas mūsu futbolistes. Komentējot jaunpienācēju sniegumu, treneris stāsta, ka ar Annas Gornelas darbību laukumā visās 90 minūtēs viņš ir apmierināts. “Diāna Skribina darbojās kā centrālais balsts, jo gan centrā, gan malējās zonās bija liels spiediens. Mūsu meitenes vēl ir jaunas un nepieredzējušas, tāpēc bija jāveic maiņas un jāpalīdz. Centra zonā nomainījām Alisi Gaiķi pret Selgu Penelopi Vitmori. Gaiķei šī bija pirmā spēle sākumsastāvā. Bija ļoti smagi, tāpēc arī šajā pozīcijā plānojām, ka meitenes nospēlēs pa puslaikam. Arī Viktorija Vengreviča un Ērika Gricienko, kurai tikko bija 19. dzimšanas diena, iespēju iet laukumā bija nopelnījušas ar savu darbu treniņnometnēs. Gricienko izlaidām nedaudz citā pozīcijā, nekā viņa spēlē ikdienā,” par jaunpienācēju devumu mačā saka treneris.

Turnīra tabulā Anglijai ar vārtu attiecību 53:0 ir 15 punkti piecās spēlēs. Seko Ziemeļīrija ar 13 punktiem sešos mačos, Austrija ar desmit punktiem piecās cīņās, Luksemburga un Ziemeļmaķedonija ar trim punktiem attiecīgi četrās un sešās spēlēs un Latvija, kas četros dueļos pagaidām ir bez punktiem. Kvalifikācijas turnīru Latvijas izlase turpinās nākamā gada aprīlī ar mačiem Luksemburgā un Austrijā.

Kvačovs bilst, ka katra spēle ir pieredze, ilgtermiņā – arī šāds mačs, tomēr, lai varētu attīstīties, jāspēlē ar līdzvērtīgākiem pretiniekiem. Viņa teiktajam pēc mača piekrita arī Anglijas izlases spēlētājas, kuras bilda, ka gribētos līdzvērtīgāku spēli. Treneris piebilst, ka, iespējams, sieviešu nacionālo izlašu atlases turnīru kontekstā ir jādomā par UEFA Nāciju līgas formātam līdzīga principa ieviešanu, jo šajā kvalifikācijas turnīrā vairākām izlasēm ir bijuši līdzīgi rezultāti kā Latvijai divās pēdējās spēlēs ar Angliju.

Atlases sacensības ilgs līdz nākamā gada septembrim. Katras grupas uzvarētāja automātiski kvalificēsies finālturnīram, bet otro vietu ieguvējas savā starpā sacentīsies par vēl divām ceļazīmēm uz Austrāliju un Jaunzēlandi. Eiropas konfederācijas zonai šoreiz paredzētas 11 vietas finālturnīrā, kas pirmo reizi vēsturē pulcēs 32 spēcīgākās izlases no visas pasaules.

Iepriekšējā Pasaules kausa kvalifikācija aizritēja citādā formātā. Toreiz Latvijas izlase kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtā grupā ar Kazahstānu, Gruziju un Igauniju ieguva otro vietu, gūstot vienu uzvaru (4:0 pār Igauniju) un divus neizšķirtus (2:2 ar Kazahstānu, 1:1 ar Gruziju).

Latvijas sieviešu futbola izlases kandidāšu saraksts

Vārtsardzes: Asnāte Lindermane (“Talsu futbols”), Alīna Skļemenova (“Super Nova”), Laura Siņutkina (“Metta”);

Aizsardzes: Kristīne Evelīna Lodziņa, Arta Luīze Lubiņa (abas – “Metta”), Ligita Tumāne (“ASD Spezia”, Itālija), Alise Gaiķe (“Super Nova”), Liāna Rožaščonoka (“Olaine”), Anna Kristīne Gornela (“Sundsvalls”, Zviedrija), Viktorija Vengreviča (“Daugavpils”), Ērika Gricienko (“Rīgas Futbola skola”);

Pussardzes: Sofija Gergeležiu (“Rīgas Futbola skola”), Selga Penelope Vitmore (“Super Nova”), Alīna Šilova (“Metta”), Nikola Brahmane (“Auda”), Sandra Voitāne (Insbrukas “Wacker”, Austrija), Viktorija Zaičikova (bez kluba), Taisija Smirnova, Signija Šenberga, Evelīna Freidenfelde (visas – “Liepājas Futbola skola”), Diāna Skribina (“Daugavpils”);

Uzbrucējas: Juta Buklovska (“Super Nova”), Tatjana Baličeva (SPG/”Altach”/”Vorderland”, Austrija).

    Pagaidām neviens nav komentējis
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām