Kvagliarella kļūst par visu laiku vecāko vārtu guvēju Itālijas izlasē (VIDEO)

27/03/2019 00:26

Spānijas futbola izlase otrdien 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas F grupas mačā izbraukumā ar 2:0 (1:0) pieveica Maltu, kamēr J grupā pērn Pasaules kausā nestartējusī Itālija savā laukumā ar 6:0 (4:0) sagrāva Lihtenšteinu, kuras rindās jaunu rekordu uzstādīja uzbrucējs Fabio Kvagliarella.

Mačā Maltā spāņiem piederēja izteikts pārsvars, tomēr viņiem bija problēmas ar vārtu gūšanas iespēju izmantošanu. Tiesa, 31.minūtē Spānijas izlases uzbrucējam Alvaro Moratam beidzot izdevās atslēgt mājinieku vārtus, bet 73.minūtē šis pats futbolists guva arī otros vārtus, atzīmējoties pēc centrējuma. Visu otro puslaiku Lihtenšteina gan spēlēja mazākumā.

Spānijai šajā mačā bija jāiztiek bez sava galvenā trenera Luisa Enrikes, kurš nevarēja būt ar komandu ģimenes apsvērumu dēļ.

Vēl vienā F grupas mačā uzvaru izlaida Zviedrija, kas izbraukumā nospēlēja 3:3 (0:1) ar Norvēģiju. Šīs cīņas laikā zviedri gan nonāca iedzinējos ar 0:2, tomēr otrajā puslaikā spēja atspēlēties, bet pēc diviem Robina Kaisona vārtiem pašās beigās viesi izvirzījās vadībā ar 3:2. Uzvaru Zviedrijai gan nebija lemts noturēt, jo 97.minūtē neizšķirtu panāca Ūla Kamara.

Citā šīs grupas spēlē otrdien Rumānija savā laukumā ar 4:1 (3:0) apspēlēja Fēru salas.

F grupas kopvērtējumā pēc divām kārtām vadībā ar sešiem punktiem atrodas Spānija, kamēr četri punkti ir Zviedrijai. Tālāk ar trim punktiem seko Rumānija un Malta, bet viens punkts ir Norvēģijai. Savukārt pēdējo vietu starp sešām grupas komandām ieņem Fēru salas, kas pie punktiem vēl nav spējusi tikt.

Savukārt J grupas ietvaros Itālija savā laukumā ar 6:0 sagrāva Lihtenšteinu. Itāļiem divus vārtus ar 11 metru soda sitienu palīdzību guva Fabio Kvagliarella, kurš 36 gadu un 54 dienu vecumā kļuvis par vecāko Itālijas izlases vārtu guvēju. Arī Itālijai šī bija otrā uzvara šajā kvalifikācijas ciklā.

Tikmēr vēl vienā šīs grupas mačā Bosnija un Hercegovina savā laukumā nospēlēja 2:2 (2:0) ar Grieķiju. Pēc Edina Viščas un Miralema Pjaniča precīzajiem sitieniem bosnieši pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā ar 2:0. Tomēr grieķiem vienus vārtus 64.minūtē ar “pendeles” palīdzību atspēlēja Konstantīns Fortunis, turklāt uzreiz pēc tam Pjaničs tika noraidīts no laukuma.

Līdz ar to pusstundu mājinieki spēlēja mazākumā, bet neizšķirtu grieķi panāca 85.minūtē, kad ar precīzu sitienu atzīmējās Dimitris Kolovs.

Vēl vienā J grupas cīņā Somija izbraukumā ar 2:0 (1:0) apspēlēja Armēniju.

J apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar sešiem punktiem ir Itālija, bet tai divus punktus zaudē Bosnija un Hercegovina, kā arī Grieķija. Ceturtā ar trim punktiem ir Somija, kamēr Armēnija un Malta pie punktiem nav tikušas.

Visbeidzot D grupas ietvaros Dānija izglābās no neveiksmes un izbraukumā nospēlēja 3:3 (0:1) ar Šveici.

Dānijas futbolisti šajā mačā paveica varoņdarbu, jo vēl 76.minūtē Briels Embolo izvirzīja šveiciešus vadībā ar 3:0, tomēr, sākot ar 84.minūti, dāņi desmit minūšu laikā atspēlēja trīs vārtus un izrāva neizšķirtu.

Vēl vienā D grupas cīņā otrdien Īrija savā laukumā ar 1:0 (1:0) uzveica Gruziju.

D grupas kopvērtējuma vadībā ar sešiem punktiem atrodas Īrija, kamēr četri punkti ir Šveicei. Vienu punktu vienīgajā spēlē guvusi Dānija, bet pa nullēm ir Gibraltārs un Gruzija.

Eiropas čempionāta finālturnīru sasniegs katras grupas divas spēcīgākās komandas.