Kvarežmam skaisti vārti, Portugāle spriedzes pilnā mačā nespēj pieveikt Irānu

25/06/2018 22:57
Portugāles futbola izlase, Sportazinas.com

Pasaules kausa B apakšgrupas noslēdzošajā, trešajā mačā, neizšķirti 1:1 cīnījušās Portugāles un Irānas futbola izlases. Portugāle grupu turnīra noslēdza otrajā vietā, jo Spānija paralēlajā mačā nospēlēja 2:2 ar Maroku.

Pirms spēles

Irāņi jau šobrīd pārsteiguši daudzus, aizvadot divas ļoti saturīgas spēles. Ja mačā pret Maroku komandai patiešām uzsmaidīja veiksme (95. minūtē bumbu savos vārtos raidīja un uzvaru Irānai nodrošināja marokāņu spēlētājs), tad jau spēlē pret Spāniju irāņi brīžiem cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu. Spāņi guva minimālu uzvaru ar 1:0, taču tikai retajam ienāktu prātā apšaubīt Irānas komandas meistarību. Izcīnītie trīs punkti pirms spēkošanās ar portugāļiem saglabā ne gluži labas, bet tomēr izredzes ielauzties divu labāko komandu pulkā grupu turnīra noslēgumā.

Portugālei pret Irānu pietiek ar neizšķirtu, jo līdz šim iegūts punkts par rezultatīvo 3:3 pret Spāniju un 1:0 uzvaru pār Maroku. Visus četrus vārtus esošo Eiropas čempionu labā guvis neviens cits kā Krištiānu Ronaldu, uz kura pleciem arī gulstas visa portugāļu spēle. Kaut arī “Eiropas brazīliešiem” pietiek ar neizšķirtu, nav šaubu, ka valstsvienība tik un tā dosies uz priekšu un centīsies gūt vārtus, lai palielinātu izredzes uz pirmo vietu B apakšgrupā.

Sākumsastāvi:
Portugāle: (4-4-2) Patrisiu; Gereiru, Fonte, Pepe, Suarešs – Mario, Adriens Silva,  Karvalju, Kvarežma, – Ronaldu, Andrē Silva
Irāna: (4-5-1) Beiranvands; Hajsafi, Pualigandži, Hoseini, Rezaejans – Tameri, Ezatolahi,  Jahanbakšs, Ebrahimi, Amiri – Azmouns

Pirmais puslaiks

Jau trešajā minūtē Krištianu Ronaldu, kurš turnīrā guvis četrus vārtus, varēja atklāt dueļa rezultātu, taču ar spēcīgo futbola superzvaigznes sitienu tika galā Irānas vārtsargs Beiranvands. Devītajā minūtē pēc Irāņu nesaprašanās savā soda laukumā Žao Mario neizmantoja teicamu iespēju, pārsitot pāri pustukšiem Irānas izlases vārtiem. 13. minūtē Beiranvands pēc Portugāles izlases spēlētāja Kvarežmas centrējuma izlaida bumbu no savām rokām, taču vārtsarga kļūdu nespēja izmantot pašreizējā Eiropas čempione.

15. minūtē pie Irānas soda laukuma tika nogāzts Adriens Silva, taču Ronaldu izpildītais sitiens ielidoja spēlētāju mūrī. Tikmēr pēc piecām minūtēm Adriens Silva jau bija epicentrā otrā laukuma galā, netālu no sava soda laukuma nogāžot Irānas izlases futbolistu. Taču Razaenjana izpildītais sitiens lidoja garām vārtiem. Turpinājumā Portugāle kontrolēja spēles gaitu, mačam nedaudz ”pieklustot”.

33. minūtē Gereiru asi nospēlēja pret Jahanbakšu un Irānas izlases nopelnīja labu standartsituācijas iespēju. Ezatolahi izcili ”iznira” no burzmas Portugāles izlases soda laukumā, taču izdarītais sitiens ar galvu lidoja tieši virsū Rui Patrisiu. 40. minūtē aptuveni no 30 metriem Krištianu Ronaldu ”šāva” pa vārtiem, bumbai nedaudz atsitoties pret Irānas izlases aizsargu, Beiranvands prata apaļo priekšmetu ķert.

Pašā pirmā pirmā puslaika izskaņā, 45. minūtē, ļoti skaistus vārtus guva Rikardo Kvarežma, kurš ar pēdas ārmalu no 16 metriem raidīja bumbu kreisajā vārtu augšējā stūrī, pārsteidzot Beiranvandu.

Otrais puslaiks

49. minūtē Krištianu Ronaldu tika nogāzts Irānas izlases soda laukumā. Lai gan sākotnēji tiesnesis bija nelokāms -”pendeles” nav, tomēr video tiesnešiem izvērtējot epizodi, tika piešķirts 11 metru soda sitiens. Tomēr Ronaldu nespēja izmantot izcilo iespēju. Portugālis, raidot bumbu labajā apakšējā stūrī, uzsita virsū Beiranvandam, kurš pat spēja apaļo priekšmetu tvert.

72. minūtē Irāna prata noorganizēt ļoti bīstamu un zibenīgu pretuzbrukumu, taču uz maiņu nākušā Godosa izdarītais sitiens lidoja tikai nedaudz garām Pui Patrisiu sargātajam Portugāles izlases cietoksnim. Turpinājumā Portugāles izlases soda laukumā nogāza tika nogāzts Irāņu futbolists, tomēr tiesneša svilpe klusēja, par spīti tam, ka atkārtojumā bija redzams nepārprotams pārkāpums. 82. minūtē Ronaldu, strīdīgā momentā pēc sitiena ar elkoni, piesprieda dzelteno kartīti, nedaudz ievelkoties mačam.

Jau kompensācijas laikā Pepe ar roku nospēlēja savā soda laukumā, taču tiesnesim, pēc ilgām diskusijām un video atkārtojuma skatīšanās, nācās piešķirt 11 metru soda sitienu, kuru ļoti aukstasinīgi realizēja Karims Ansarifards

Bet 95. minūtē izcilu iespēju izraut uzvaru neizmantoja Irānas izlase, jo izgājienā viens pret viens irāņu spēlētājs trāpīja vārtu tīklam no sānu puses. Līdz ar to Portugāle grupu turnīra noslēdza otrajā vietā, iekrājot piecus punktus, bet Irāna ar četriem punktiem ierindojās trešajā vietā.