Kvitova un Cicips sasniedz “French Open” pusfinālus

07/10/2020 23:20

Vīriešu turnīrs

Grieķijas tenisists Stefans Cicips trešdien pirmo reizi karjerā sasniedza Francijas atklātā čempionāta pusfinālu, kurā tiksies ar planētas otro raketi vīriešu tenisā Novaku Džokoviču no Serbijas.

Cicips ceturtdaļfinālā nepilnu divu stundu laikā ar 7-5, 6-2, 6-3 pārspēja krievu Andreju Rubļovu.

Cicips ir planētas sestā rakete un izsēts ar piekto numuru, bet Rubļovs rangā ieņem 12.vietu un Parīzē spēlēja ar 13.numuru. Pirms Francijas atklātā čempionāta Rubļovs sarūgtināja Cicipu Hamburgas turnīra finālā.

22 gadus vecais grieķis “Grand Slam” labāko četriniekā iekļuva arī pērn Austrālijā. Francijā līdz šim viņa labākais rezultāts bija pērn sasniegtā ceturtā kārta.

Tikmēr Džokovičs ceturtdaļfinālā vairāk kā trīs stundu mačā ar 4-6, 6-2, 6-3, 6-4 pārspēja spāni Pavlo Karenjo-Bustu, kurš ATP rangā ir 18.vietā, bet Francijā bija izsēts ar 17.numuru.

Džokovičs “French Open” pusfinālā iekļuvis desmito reizi karjerā. No saviem 17 “Grand Slam” tituliem viņš Parīzē izcīnījis tikai vienu, triumfējot 2016.gada turnīrā.

Džokovičs ar Karenjo-Bustu tikās arī “US Open” astotdaļfinālā, kurā pirmajā setā zaudēja savaldīšanos un ar bumbiņu netīšām iesita vienai no līnijtiesnesēm. Tiesnesis lēma piešķirt uzvaru spāņu tenisistam, kurš kā vienīgais šajā sezonā ir pārspējis Džokoviču.

Cicips ar Džokoviču pēdējos pāris gados aizvadījuši piecas savstarpējās spēles, no kurām trīs pārāks bijis serbs. Šogad viņš grieķi uzvarēja Dubaijas turnīra finālā.

Otrā pusfinālā tiksies spānis Rafaels Nadals un argentīnietis Djego Švarcmans.

Sieviešu turnīrs

Čehijas tenisiste Petra Kvitova un amerikāniete Sofija Kenina trešdien Parīzē nodrošināja savstarpējo maču Francijas atklātā čempionāta pusfinālā.

Ranga 11. un turnīra septītais numurs Kvitova ceturtdaļfinālā ar 6-3, 6-3 pārliecinoši uzvarēja Lauru Sīgemundi no Vācijas (WTA 66.).

Kvitova pēdējo reizi “French Open” pusfinālu sasniedza 2012.gadā. Pirms astoņiem gadiem viņa pusfinālā piekāpās slavenajai Marijai Šarapovai, kura pēcāk arī svinēja uzvaru turnīrā.

“”Grand Slam” turnīru ceturtdaļfināli vienmēr ir grūti,” pēc uzvaras teica Kvitova. “Pirmajā setā ieguvu vienu breiku, bet otrajā to netrūka. Esmu priecīga, ka izdevās noturēt servi un izcīnīt uzvaru.”

Pusfinālā viņai pretī stāsies planētas sestā rakete un “French Open” ceturto numuru saņēmusī amerikāniete Sofija Kenina, kura ar 6-4, 4-6, 6-0 uzveica neizsēto tautieti Danielu Rouzu Kolinsu (WTA 57.).

Kenina sezonas sākumā triumfēja “Australian Open”, bet iepriekš viņas labākais rezultāts “Grand Slam” turnīros bija pērn Parīzē sasniegtā ceturtā kārta.

Abas tenisistes savā starpā spēkojušās divas reizes un abos mačos uzvarējusi Kvitova.

Jau ziņots, ka otrā pusfinālā savā starpā tiksies kvalifikāciju izgājusī Argentīnas spēlētāja Nadja Podoroska un neizsētā poliete Iga Švjonteka.

Dāmu konkurencē Francijas atklātajā čempionātā šosezon nestartē ranga pirmais numurs no Austrālijas Ešlija Bārtija, jaunā “US Open” čempione Naomi Osaka no Japānas, kā arī talantīgā kanādiete Bjanka Andresku.

“Roland Garros” turnīram šogad bija jānotiek no 25.maija līdz 7.jūnijam, bet marta vidū tas tika pārcelts uz rudeni un ir sezonas pēdējās “Grand Slam” sacensības.