Kvitova Sidnejas “Premier” turnīra finālā pārspēj Ostapenko uzveikušo mājinieci Bārtiju

12/01/2019 14:06

Čehijas tenisiste Petra Kvitova sestdien Sidnejas WTA “Premier” sērijas turnīra finālā ar rezultātu 1-6, 7-5, 7-6 (7:3) uzvarēja Austrālijas pārstāvi Ešliju Bārtiju.

Kvitova šajā turnīrā uzvarēja jau 2015.gadā, tomēr šoreiz pirmajā setā viņa nedemonstrēja to veiksmīgāko sniegumu, jo piedzīvoja zaudējumu ar 1-6. Pieredzējusī čehiete gan pēc tam atguvās un izcīnīja savu 26.WTA titulu karjerā.

Pēdējā gada laikā planētas astotais numurs Kvitova, kura karjeras laikā divas reizes bijusi arī labākā Vimbldonas čempionātā, guvusi sešas WTA trofejas.

Jāatzīmē, ka pasaulē rangā 15. pozīcijā esošā austrāliete Bārtija turnīra pirmajā kārtā divu setu cīņā no tālākas dalības izslēdza Latvijas tenisa zvaigzni Aļonu Ostapenko – 3-6, 3-6.

Sidnejā notikušajā vīriešu “ATP World Tour 250” sērijas sacensībās tikmēr panākumu sestdien guva mājinieks Alekss de Minors, kurš finālā ar 7-5, 7-6 (7:5) pārspēja itāli Andreasu Sepi.

Zīmīgi, ka tādējādi vien 19 gadus vecais de Minors, kurš ir pasaules 29.numurs, reabilitējās par pērn finālā piedzīvoto zaudējumu, kad viņš piekāpās krievam Daniilam Medvedevam.

Austrālietis sestdien guva savu pirmo ATP titulu karjerā.

Tikmēr pie sava pirmā ATP titula karjerā sestdien tika amerikānis Tenijs Sandgrens, kurš Oklendas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra finālā ar rezultātu 6-4, 6-2 uzvarēja britu Kemeronu Norrī.

“Man trūkst vārdu. Lai tiktu kaut līdz finālam, bijis daudz darba, treniņu un ziedošanās,” emocionāls pēc sava pirmā ATP titula bija Sandgrens, kurš pasaules rangā atrodas 63.vietā.

Savukārt Hobārtas WTA “International” sērijas sacensībās sestdien triumfēja cita ASV tenisiste Sofija Kenina, kura tādējādi arī tikusi pie pirmā augstākās raudzes titula karjerā. Izšķirošajā mačā viņa ar 6-3, 6-0 pārliecinoši uzvarēja slovākieti Annu Karolīnu Šmiedlovu.

Līdz ar to 20 gadus vecā Kenina pirmo reizi iekļūs pasaules ranga pirmajā piecdesmitniekā, bet pašlaik viņa ir planētas 56.rakete.

Šie bija noslēdzošie ATP un WTA turnīri pirms sezonas pirmajām “Grand Slam” sacensībām – Austrālijas atklātā čempionāta.